Ploutev na to!

19. prosince 2019 | tipy

Než se stalo běžným kupovat kapra nafiletovaného, nebo dokonce ho u štědrovečerní tabule vyměnit za lososa, bylo kuchání přinesené ryby okamžikem, který děsil napříč generacemi. Odkud vlastně začít a na co si dát pozor? A tak jsme si v redakci řekli, že vám to letos zjednodušíme: zastavte se u stánku, kde nabízejí Hradeckého kapra z královéhradeckých městských lesů. Ploutev na to, že letos se nemusíte ničeho bát – všechno jsme pro vás vyzkoušeli a zapsali.

Ploutev na to!

Chcete ho?

Stejného kapra, jako jsme připravovali my, tedy Hradeckého kapra z Městských lesů Hradec Králové, můžete na Vánoce koupit od 21. do 23. prosince na těchto místech:

Hájovna Zelený sloupek: 8 - 16 hod.
Sádky Datlík: 9 - 17 hod.
Bývalá radnice čp. 1: 9 - 17 hod.

Úspěšný „kuch“ startuje už při výběru ryby. Kapr v kádi by měl být čilý, vybírejte spíš menšího kolem dvou a půl kil a pokud možno téměř bez šupin – takzvaného lysce čili „špígláka“. Začněme tím, že kapra už při koupi necháme zbavit života. Věřte, že pobyt ve vaně je možná příjemná atrakce pro děti, ale rybu tím značně traumatizujete. Chcete traumatizovanou večeři na Štědrý večer? Nejspíš ne, a tak ho prostě nechte klepnout hned u té kádě, ze které vám ho vyloví. A pak už šup do síťovky a domů. Navíc si tím ušetříte rozpaky a anekdotické příhody, které by jednou vaše děti vyprávěly o tom, jak jste si nevěděli rady s paličkou a kaprem.

Odteď je to ovšem na vás. Zpracování kapra nijak neodkládejte, říká si o rychlé jednání a mrazák mu nesvědčí. Proto bez zbytečných průtahů rybu opláchněte, osušte a připravte si menší ostrý nůž. Pokud máte nůžky na drůbež, nachystejte si je taky. Mějte po ruce tři talíře – na jeden budete odkládat nepotřebný odpad, na druhý hlavu a vnitřnosti pro přípravu polévky, na třetí hotové porce. Využijete také roli papírových utěrek.

Nezapomeňte dát hned ze začátku bokem pár šupin! Podle tradice by měl každý stolovník u štědrovečerní večeře nalézt jednu pod talířem. A jedno bezpečnostní upozornění – až do kapra budete řezat, může se stát, že sebou víc nebo míň trhne. Nebojte, živý už není, to jen některá nervová zakončení ještě pracují.