To mi voní, to mi chutná

30. října 2020 | tipy

Východní Čechy byly a jsou krajinou spíše zemědělskou, než průmyslovou, a tak kam se hnete, narazíte nejen na rázovité místní speciality a recepty, ale také na poctivé potraviny, které vám doslova na stříbrném podnosu servírují zdejší sedláci, řezníci, cukráři nebo i pivovarníci. Každoročně získávají ocenění nejlepších regionálních potravin. Představujeme vám ty nejzajímavější z nich - tak ať vám ten náš kraj voní a chutná!

ZEMĚDĚLSKÉ DRUŽSTVO ROSICE U CHRASTI

Na dvou tisících hektarech úrodné půdy kolem Chrasti u Chrudimi hospodaří Zemědělské družstvo Rosice, jedno z těch družstev, která dokazují, že je jen malých výzev. Kromě očekávatelné živočišné a rostlinné výroby tu najdete třeba také palírnu, z jejíchž destlačních soustav vytékají ty nejlahodnější pálenky, pekárnu se sortimentem čerstvých, křupavých dobrot nebo mlékárnu s ojedinělou nabídkou selských výrobků - sýrů, ať už čerstvých či nakládaných, másla, jogurtů nebo tvarohu. Zaujmout vás mohou také zdejší jatka, která produkují kolem 800 kilogramů masa denně. Vězte, že nebudete první, komu tu bude chutnat - zdejší výrobky se opakovaně staly Regionálním produktem a Mlsem Pardubického kraje.

ŘEZNICTVÍ SLOUPNICE, DOLNÍ SLOUPNICE

Moderní řeznictví respektující tradiční postupy a poctivé řemeslo. Už od roku 2010 pokračuje Řeznictví Sloupnice ve zdejší tradici řeznického řemesla z konce 90. let minulého století, navazuje na rozvinutou živočišnou výrobu a silnou surovinovou základnu místních zemědělců. Sortiment výrobků nabízí jak ve svých podnikových prodejnách, tak u regionálních dodavatelů, v prodejnách farmářských potravin a na dalších místech. Specialitou sloupnického řeznictví je stařené maso, tedy exkluzivní vyzrálé hovězí pocházející z prověřených BIO chovů. Ačkoliv grilovací sezóna je pro letošek minulostí, co takhle dát letošnímu podzimu třeba vůni vepřového kolene? My jsme rozhodně pro!          

EKOFARMA KOZOZEL, DOLNÍ ŘEDICE

Váháte nad trochu zvláštním názvem? Není v tom nic zvláštního - prostě kozy a zelenina. Vítejte na ekofarmě Jitky Píchové v malebné vesničce Dolní Ředice nedaleko Holic, která má mečící zvířata a zeleninu ve znaku, samozřejmě vše v bio kvalitě. Zeleninu, ovoce a bylinky tu pěstují sice asi jen na jednom hektaru, o to víc lásky a péče se však dostane každému jednomu rajčeti i dalším druhům plodin, kterých tu najdete na 70! Najdete tu vše, co si na správné vesnické farmě můžete představit - koču ospale mžourající na zápraží, hrabající slepice, pospávajícího psa, ale hlavně - usměvavou farmářku Jitku, která vám nabídne čertsvé sýry a další výrobky ze své minimlékárny.  

FARMA POD LIPOU, ROKYTNICE V ORL. HORÁCH

V krajině Orlických hor hospodaří už téměř 30 let na farmě Pod Lipou rodina Páchových. Stará se o asi 130 hektarů půdy a přibližně 100 kusů dobytka, několik koní a pár dalších hospodářských zvířat. Ačkoliv původně jejich produkci tvořilo prévážně mléko, časem k němu přibyla i výroba farmářských mléčných výrobků, které farmu proslavily v širokém okolí. Nejnověji získal jejich selský zákys ocenění Regionální potravina Královéhradeckého kraje. Chcete-li zjistit, jak chutnají Orlické hory, zastavte se třeba na některém farmářském trhu na zámku v Doudlebách nad Orlicí, kde stánek farmy pravidelně najdete.

PIVOVAR TRAUTENBERK, MALÁ ÚPA

Na začátku byla zchátralá Tippeltova bouda a prázdné půllitry na Malé Úpě, v nadmořské výšce 1 045 metrů. Na konci příběhu, tedy dnes, je už pět let fungující Pivovar Trautenberk. Pyšní se přívlastkem „pivo horalů“, ale není to ani trochu vychloubání. Pivovar je totiž akciovou společností, kterou spoluvlastní i místní boudaři a zdejší lyžařský areál. Pivo tu vaří bez pasterizace a filtrování, řízné a hořké tak akorát. Na čepu dnes najdete spodně kvašený ležák Trautenberk 11, polotmavý speciál Trautenberk 13 a svrchně kvašený speciál Trautenberk 14 – APA. Tak hore zdar!

PETRÁČKOVY HOŘICKÉ TRUBIČKY, HOŘICE

Hořické trubičky jsou nejen vynikající a vyhledávanou sladkou specialitou východních Čech, ale především jsou laskominou s historií, jakou by jim mohl závidět kdejaký evropský dezertní navoněnec. Legenda totiž vypráví, že paní Líčkové z Hořic, u které se tyhle křupavé dobroty objevily poprvé v roce 1812, recept na jejich tvorbu prozradil z vděku osobní kuchař (podle jiné verze příběhu generál) samotného císaře Napoleona! Pravdou je, že podobné trubičky se na francouzském dvoře prokazatelně pekly už v 17. století. Nemudrujme a zakousněme se do Petráčkových hořických trubiček, stojí to za to!

NAŠE HOSPODÁŘSTVÍ, OSICE

Další Regionální potravinou Královéhradeckého kraje, vyhlášenou jen před doslova několika týdny, je Pomalu tažený hovězí vývar z Našeho hospodářství v Osicích. Na hospodářskou tradici rodin Kratochvílových a Erlerových navazuje dnes na rodovém statku Jakub Erler, který na 50 hektarech hospodaří podle starých tradic a s úctou k minulostí. Také proto se na jeho loukách pase tradiční plemeno českého strakatého skotu a v chlěvě spokojeně pochrochtávají přeštičtí vepříci. V nabídce zdejšího obchůdku najdete především vyzrálé kusy vynikajícího masa, vyberte si z exkluzivních kusů určených pro přípravu steaků, nebo z balíčků hovězího po 5 či 10 kilogramech.