Svátky podle sebe

21. prosince 2021 | tipy

Mráz za okny, na klíně dobroty a parádní oddechovka k tomu. To zní jako plán! S našimi filmovými tipy si v obýváku vykouzlíte nezaměnitelnou sváteční atmosféru kdykoli budete chtít. Tyhle hitovky pohodlně zkouknete do konce roku na streamovací službě Netflix.  

Sváteční rande

Jste na svátky single a už máte po krk dotazů, kdy přijde ten pravý? Tak to by vám mohl kápnout do sváteční noty příběh nezadaných mileniálů v podání Emmy Roberts a Luka Braceyho. Ti uzavřou dohodu, že si na všech oslavách v roce budou dělat doprovod. O tom, že se tohle spojenectví začne pomalu, ale jistě komplikovat, vám nemusíme napovídat.     

Dash & Lily

Vánoční New York, sváteční červená a zase jeden důkaz, že protiklady se prostě přitahují, ať chcete nebo ne. Cynik Dash a veselá Lily si ve městě na různých místech předávají červený zápisník se vzkazy a výzvami. Je to milé, je to koukavé a celá osmidílná řada vám nezabere víc než jedno odpoledne.

Čertoviny 

Pohádková komedie, ve které Luciper za trest pošle dva nemotorné a hádavé čerty Popeláka a Uheláka na svět, aby mu každý z nich přivedl do pekla jednu hříšnou duši, vás dostane na první dobrou. V jedné z novějších českých pohádek hrají Jakub Prachař, Dominick Benedikt nebo Sara Sandeva.

S tebou mě baví svět

Veselohra století samozřejmě nemůže v našem výběru chybět! Nesmrtelná československá komedie Marie Poledňákové z roku 1982 o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí, si zaslouží letos o Vánocích minimálně jedno promítání. 

Milostná past

Na Vánoce sama? Ani náhodou! Osamělá spisovatelka z Los Angeles si na online seznamce vyhlédne partnera přesně podle svých představ. Na Vánoce ho pak vyrazí překvapit až na druhý konec Ameriky, jenže zjistí, že věci v reálu nejsou takové, jak se v online světě zdají. Vzdávát se ale jen tak nehodlá.

Prázdniny

Společně s Láskou nebeskou patří mezi hvězdně obsazené filmy, které si na svátky nemůžete nechat ujít. Amanda z Los Angeles (Cameron Diaz) a Londýňanka Iris (Kate Winslet) žijí v bludném kruhu neperspektivních vztahů se záletnými muži, a tak se rozhodnou vyměnit si domovy a žít chvíli život té druhé.

Princezna zakletá v čase 

Co by to bylo za Vánoce bez pohádek! A tak pro vás máme tip ještě na jednu, která spatřila světlo světa loni. Vypráví o odvážné princezně, která ve snaze o záchranu vlastního království musí porazit mocnou čarodějnici a prolomit kletbu, jež ji uvěznila v čase. Skvělá podívaná pro milovníky mystiky a krásné české přírody. 

Předvánoční večer 

Máte rádi cestování časem a kýčovitě nazdobené americké Vánoce? Tak to bude tahle filmová novinka pro vás to pravé. Rytíř ze 14. století se zázračně dostane do současnosti a přižene se rovnou do amerického Ohia, kde se zamiluje do středoškolské učitelky biologie, která už nemá o lásce žádné iluze. V hlavních rolích hvězda Muzikálu ze střední Vanessa Hudgens a Josh Whitehouse. 

Sedmero krkavců

Pekařova dcera se vydá vysvobodit sourozence z utajovaného rodinného prokletí. Na cestě za svým posláním se ale zamiluje do nesmělého prince. Nechte se unášet klasickým pohádkovým příběhem s hororovými prvky v neotřelém pojetí režisérky Alice Nellis s Marthou Issovou a Lukášem Příkazským v hlavních rolích.