Aquarium soutěží na Grand Restaurant Festivalu

17. prosince 2017

Mezi skutečnými českými gurmány snad není nikdo, kdo by neznal jméno Pavla Maurera, autora dnes již kultovního Maurerova výběru Grand Restaurant. Knihy, která je skutečným gurmánským atlasem na cestách za jedinečnými gastronomickými zážitky.

Aquarium soutěží na Grand Restaurant Festivalu

Už podeváté ožije tato bible tuzemských milovníků dobrého jídla a pití při Grand Restaurant Festivalu, přehlídce těch nejodvážnějších restaurací, které se nebojí se s vybraným degustačním menu postavit čelem hodnocení expertů i laiků.

V Hradci Králové je jediná taková restaurace – Aquarium v malšovické Rybově ulici. „Je to pro nás samozřejmě výzva. Vážíme si dlouhodobě pozitivního hodnocení, kterým naši restauraci pravidelně oceňuje Pavel Maurer ve svém průvodci a je to pro nás samozřejmě zavazující. Ale s účastí v letošním Grand Restaurant Festivalu jsme neváhali. Připravili jsme výjimečné menu, se kterým budeme soutěžit,“ vysvětluje majitel restaurace Jiří Bodlák.

Princip festivalu je jednoduchý: přibližně stovka restaurací připraví degustační menu v cenových kategoriích 250, 500 a 600 korun. Ta nejlevnější obsahuje jedno vybrané jídlo a sklenku nápoje, ta nejdražší pak tři pokrmy, dvě sklenky vína či piva a lahev vody. Už od prvního prosince lze degustace v jednotlivých restauracích objednávat na webu www.grandrestaurantfestival.cz. Za gurmánskými zážitky pak lze vyrazit od 15. ledna do 28. února.

A to nejlepší na konec. Všichni, kdo absolvují jednu či více degustací, mohou následně na webu, v mobilní aplikaci či prostřednictvím papírových dotazníků hodnotit známkami od jedné do pěti (jako ve škole) úroveň restaurace, kterou navštívili.

„Samozřejmě budeme rádi, když Hradečáci vezmou soutěž za svou a společně s námi se pokusí získat festivalový titul pro Hradec. Za Restauraci Aquarium můžu slíbit, že budeme vařit, jak nejlépe dokážeme. Věřím, že se s řadou známých i nových tváří v Aquariu při Grand Restaurant Festivalu potkáme,“ uzavírá Jiří Bodlák.

Festivalové menu Restaurace Aquarium


Pošírovaný filet tresky, květákové pyré s citronovou šťávou, ratté brambory, granátové jablko, čerstvý kopr


Kachní prsa sous-vide s foie gras, zelí z červené řepy, čekanka s pampeliškovým medem, dýňové přesňáky


Kančí hřbet, klobása z kance, batátové pyré s rakytníkem, marmeláda z uzených švestek, kapustové pesto