Nemůžu žít bez...

24. ledna 2022 | rozhovory

Mladý písničkář z Hradce Králové na podzim senzačně bodoval v anketě Zlatý slavík a odnesl si cennou sošku v kategorii Objev roku. Co jsme o něm naopak objevili my? Tady je Michalova sedmička, bez které se zkrátka neobejde!

Rodina: Život si rozhodně nedokážu představit bez svojí rodiny. Ať už to jsou moudré rady mého otce, starostlivost a obětavost mojí maminy, tlachání o životě se ségrami, potažmo dělání kravin s mými synovci. 

Kamarádi: Bez kamarádů to samozřejmě taky nejde, mám neskutečnou kliku, že mám ty, které mám.

Motorky: Od útlých let jsme se hrabali ve fichtlech a babettách. Hned jak jsme si udělali papíry, začali jsme jezdit, kde jsme jen mohli. V současnosti máme doma asi třináct motorek, tuhle vášeň sdílím nejen s několika kamarády, ale i s tátou a švagrem.

Hudba: Pro mě tkví nádhera hudby nejen v jejím poslechu, ale i v jakémsi sebevyjádření tam, kde už není slov. Je to pro mě totální magie, kterou zbožňuju a stále nadšeně objevuju, nejvíce v lidové hudbě obecně.

Flákání se: Čím víc toho mám na talíři, tím víc si uvědomuju, jak je důležité si občas odpočinout a jen se chvíli poflakovat. Pustit si film, jít si zaběhat, jít s kamarády na pivo – cokoliv, co člověku dobije baterky.

Cestování: Mám to štěstí, že už jsem stihl leccos procestovat. Taky mám ale ještě dlouhý seznam míst, kam bych se rád podíval. Ačkoliv mám naši republiku radši než jakékoliv jiné místo na světě, nedokážu si život bez možnosti cestování představit.

Těstoviny: Těstoviny na jakýkoliv způsob mi vždycky dokážou zachránit celý den. Během let jsem se naučil v rekordním čase udělat obrovské množství těstovin na milion způsobů, které jsem schopen opět v rekordním čase do sebe vášnivě nacpat.