Optika, co má styl

11. července 2022 | rozhovory

Stejně jako šaty i brýle dělají člověka. Však to také bývá jedna z prvních věcí, které si na něm všimnete. O to individuálnější přístup si jejich výběr a zpracování zaslouží. Své o tom ví majitelky Optiky Styl v Hradci Králové a Trutnově Zdena Rejhonová a Martina Pilná. Už od roku 1994 si zakládají na širokém výběru designových značek, precizním měření zraku a zakázkové výrobě na míru podle potřeb klienta a jeho životního stylu. „Chceme, aby naši zákazníci nejen perfektně viděli, ale také skvěle vypadali,“ říkají.   

Optika, co má styl
Optika Styl se pyšní dlouholetou tradicí už od roku 1994. Co vás přivedlo k podnikání právě v tomto oboru? 

ZR: Věnovala jsem se zahraničnímu obchodu a jedním z artiklů byla právě optika. Krátce po revoluci jsem vycestovala do Evropy, abych zjistila, jak tento obor funguje v zahraničí, jaká je nabídka a úroveň služeb. A samozřejmě jsem se nestačila divit. Ten rozdíl byl propastný. U nás, tehdy ještě za za socialismu, existoval jen státní podnik s minimálním výběrem brýlí a brýlových čoček. O designu nebo módě nemohla být vůbec řeč. Brýle byly vnímány jen jako zdravotní pomůcka. 

To už je naštěstí minulost. Mám pocit, že dnes jsou brýle naopak vyhledávaným módním doplňkem.

ZR: A je to moc dobře. V současnosti je úroveň služeb i sortimentu srovnatelná se západní Evropou, dlouhodobě spolupracujeme s prestižními italskými i francouzskými značkami. Takže brýle, které jsou aktuálně trendy v Paříži nebo Miláně, seženete také u nás v Hradci nebo v Trutnově.
MP: Díky nadstandardním kontaktům a vztahům, které se nám za skoro 30 let fungování podařilo navázat, je navíc dokážeme zákazníkům nabídnout opravdu jako horké novinky. Jezdíme nejen na mezinárodní veletrhy do Milána či Paříže, ale také si osobně vybíráme nové kolekce přímo v sídlech známých značek. 

Váš podnik je v nejlepším slova smyslu rodinný. Martino, věděla jste vždycky, že půjdete v maminčiných šlépějích a vaším oborem se stane optika?

MP: Moje cesta k optice úplně tak přímá nebyla. Nejprve jsem pracovala jako obchodní zástupkyně pro jednu velkoobchodní firmu s brýlemi. Tím jsem si k oboru „přičichla“, a protože mě to zaujalo, začala jsem se v něm vzdělávat. A to jak v optice, tak také v optometrii. Pak už to byl jen krůček začít pracovat společně. 
ZR: Těší mě, že to dceru baví stejně jako mě. Naše práce v sobě spojuje módu a design s komfortem precizního vidění a zdravého zraku. 

Vaše optika není pouze „brýlovým butikem“, nabízíte také profesionální měření zraku a následnou výrobu brýlí na zakázku. Jak to probíhá?  

MP: Zakládáme si na tom, že náš přístup a péče je opravdu komplexní. Když se k nám rozhodnete vyrazit pro nové brýle, vůbec nic s sebou nepotřebujete. Jen čas, který si pro sebe uděláte. Nejprve zjistíme, jakou má klient představu, na co by chtěl brýle používat, jestli na blízko či na dálku a také jaký má životní styl – zda pracuje hodně na počítači, pod umělým světlem nebo často řídí. To vše ovlivňuje výběr vhodných brýlí. Jako nestátní zdravotnické zařízení disponujeme plně vybavenou oftalmologickou ordinací, takže si váš zrak rovnou na místě změříme na počítačem řízeném foropteru, což bych popsala jako takový „dalekohled“ . Oproti klasickému měření je to velký rozdíl, klienti jsou zvyklí na plastové brýle, ve kterých jim optometrista postupně mění dioptrická sklíčka. Bohužel po chvíli už člověk není schopen rozeznat jemné rozdíly a měření se stává méně přesné. S foropterem je celý proces mnohem pohodlnější, preciznější a rychlejší. 
ZR: Poté samozřejmě poradíme s výběrem, rády doporučíme nejvhodnější kombinace a následně vám brýle i zhotovíme. Samy je profesionálně brousíme a kompletujeme. Je to všechno ruční práce, brýle, které vyrábíme na zakázku přímo pro vás a přímo u nás. Individuální přístup je v našich očích opravdu alfou a omegou všeho – od měření přes výběr až po výrobu. Poskytujeme zákazníkům také patřičný servis a záruku vidění. Měření je totiž hodně subjektivní záležitost a výjimečně se může stát, že se klient ve finálních brýlích necítí spokojen. V ten moment mu je zdarma upravíme, aby bylo vše v pořádku a nové brýle mu neležely v šuplíku. 

Mít jen jedny brýle je takový rozšířený nešvar. Kolikatery by měl podle vaší zkušenosti člověk mít „v zásobě“? 

MP: Minimálně by měl mít každý dvoje, spíš troje brýle. Ty mohou být samozabarvovací, v místnosti čiré a venku se zabarvují nebo vám vyrobíme věrnou barevnou kopii originálu slunečních brýlí ve vašich dioptriích. 

Jak je to u vás s multifokálními brýlemi, které umožňují vidění na blízko i dálku?

MP: Otázka multifokálních brýlí přichází zhruba po čtyřicítce, kdy každý člověk přestává přirozeně dobře vidět na blízko. To už je složitější a finančně náročnější záležitost. Nabízíme proto možnost si je přímo na své dioptrie u nás dopředu vyzkoušet. „Multifokály“ jsou velmi praktické, protože s nimi vidíte komfortně na všechny vzdálenosti, ale jen za předpokladu, že jsou do nich vaše oči precizně změřeny. Jinak nastává problém, diskomfort a bohužel často právě tyto brýle končí klientům v tom šuplíku… 

Na začátku jste zmínily, že vnímáte brýle nejen jako zdravotní pomůcku, ale jako trendy doplněk. Co je tedy teď aktuálně největší hit? 

MP: Hodně dlouho frčel a stále frčí retro styl,  kulatý tvar „lenonky“ nebo tzv. „kočky“, a to kovové i plastové. V elegantním stylu vede zlatý kov nebo transparentní plast v jemných  pastelových odstínech. Novým trendem jsou masivní plastové brýle „rock style“ v pánském i dámském provedení. Je z čeho vybírat a záleží jen na vkusu a hlavně osobnosti zákazníka. 
ZR: Pak samozřejmě černá a hnědá – to jsou nestárnoucí klasiky. Ať už ale sáhnete po jakýchkoli, podstatné je, abyste si brýlemi dotvořila styl a ideálně ho tak podtrhla. Každý jsme jiný, někdo vyznává eleganci, jiný má raději sportovní styl, někdo touží po zdobení až extravaganci. Je úžasné sledovat, jak dokáží vhodné brýle pozvednout a doslova rozsvítit člověka. Přiznám se, že už mám lehkou „pracovní deformaci“ a mrzí mě, když potkám nádhernou dámu ve vyladěném outfitu, které na nose sedí brýle z drogerie. 
MP: Je pravda, že si velmi užíváme, když k nám po čase zavítá spokojená zákaznice a vypráví, jak ji lidé brýle chválí a otáčejí se za ní na ulici. Nebo když k nám zavítají muži, kteří chtějí dodat na vážnosti a doladit s nimi svou pracovní image. Stává se nám, že klient přijde s tím, že má prostě jen chuť na změnu a nechá nám při výběru volnou ruku. Troufám si říct, že už to za ta léta máme docela „v oku“ a dokážeme poradit. Tak se za námi zastavte ve Švehlově ulici v Hradci nebo na náměstí v Trutnově.