Svrhněte OlfinCar z běžeckého trůnu!

12. března 2018

Nejen prodejem a servisem aut žije OlfinCar. V neděli 27. května třeba sponzoruje trutnovský půlmaraton, a při té příležitosti vyzývá ostatní firmy v regionu, aby postavili čtyřčlennou štafetu a zkusili týmu OlfinCaru uzmout jeho dosavadní neporazitelnost. „Sport, jak známo, sbližuje, tak pojďme společně soupeřit a v cíli to pak náležitě oslavit,“ vzkazuje majitel OlfinCaru Viktor Kuhn, který se letos chystá zaběhnout rovnou celou trasu závodu v délce 21 kilometrů.

Svrhněte OlfinCar z běžeckého trůnu!

Na start v pořadí již třetího ročníku OlfinCar Trutnovského půlmaratonu se letos postaví třeba místní rodačka, přední česká atletka a běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová nebo Anežka Drahotová, která je juniorskou mistryní světa v chůzi na 10 kilometrů. Chybět nebudou ani další význačné regionální osobnosti z oblasti sportu či byznysu. „Letos přislíbil účast i paralympionik Aleš Kisý, který absolvuje spolu se svými kamarády půlmaraton ve štafetě na handbike. V jednání je rovněž účast české reprezentace skokanů a basketbalistek,“ říká jeden z organizátorů a vedoucí trutnovského oddílu běžeckého lyžování Olfin Car Ski teamu Trutnov Tomáš Síč.

Pro účastníky je připraveno několik tras, kromě půlmaratonské „jednadvacítky“, si můžete zaběhnout i kratší desetikilometrový okruh a zazávodit si na speciálních trasách mohou i děti a náctiletí. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program jako půjčování koloběžek, malování na obličej, k dispozici bude rovněž fotokoutek a prodej batůžků, triček a čelenek s logem akce či ochutnávka zdravých potravin a různé související soutěže.

Tradičně oblíbené jsou u závodníků trutnovského půlmaratonu štafety. Princip je jednoduchý: složíte čtyřčlenné družstvo a každý jeho člen potom běží přibližně pětikilometrový úsek, dohromady tak štafeta zvládne celou trasu půlmaratonu. „Naše štafeta byla zatím vždycky zlatá a jsem osobně hodně zvědavý, zda letos najdeme přemožitele,“ vyzývá Viktor Kuhn firmy v regionu k účasti. Ostatně ani my z Quartieru na startu rozhodně nebudeme chybět!

Tak si nezapomeňte poznačit datum 27. května do svých diářů, pokud se zaregistrujete do konce března, čerpáte zvýhodněnou cenu. Děti mají online registraci navíc zcela zdarma. Každý závodník, který půlmaraton uběhne, se v cíli může těšit na medaili, vítězové jednotlivých kategorií pak získají také hodnotné ceny a samozřejmostí jsou i prize money. Tak nashle na startu!