Vítejte v Hodinářství Bechyně

15. prosince 2022 | stories

Tik tak, tik tak. Je čas objevit nové a jedinečné místo v Hradci Králové, které má ducha. Přímo naproti katedrále sv. Ducha. Nově otevřený butik Hodinářství Bechyně vás zve na exkluzivní prohlídku!

Přímo v srdci historického centra Hradce najdete novou prodejnu české rodinné firmy s víc než třicetiletou tradicí. Po Praze, Brně a Českých Budějovicích je to čtvrté místo v České republice, kde zákazníkům otevírají své pomyslné brány. „Hledali jsme dobrou adresu s dobrou dostupností a dostatečně velké prostory s možností výlohy. Máme rádi i budovy s příběhem. Když nám nabídli tento dům ze 16. století, bylo rozhodnuto. Věděli jsme, že nebude jednoduché prostor zrekonstruovat tak, abychom zachovali jeho charakteristickou atmosféru, vzali jsme to jako výzvu. Ctíme tradici a vše, co má historii, a tento prostor to splňoval,“ říká s úsměvem vedoucí komunikace Hodinářství Bechyně s tím, že dům je památkově chráněn, rekonstrukce proto proběhla nanejvýš šetrně a za dozoru památkářů tak, aby se zachovaly všechny prvky: dřevěné stropy, fresky, výklenky i původní zakřivení zdiva. „Podle historických zdrojů v domě bydleli dřív kanovníci a dům byl propojen s katedrálou, snad podzemní chodbou. Tu jsme sice nenašli, ale možná tu někde pod námi stále je,“ dodává.

Hned při příchodu vás uvítá příjemný prostor recepce, kde se vás ujme profesionální personál a mile zjišťuje, zda přicházíte vybrat konkrétní hodinky, sháníte inspiraci na dárek pro speciální příležitost nebo se jen a prostě jdete pokochat. Protože je vskutku čím. „V Hradci zákazníkům aktuálně nabízíme pět značek prémiových hodinek: čtyři švýcarské a jednu českou - což je je legendární PRIM, která se vyrábí nedaleko odsud v Novém Městě nad Metují. Dále je v nabídce značka Tudor, Longines, Balmain a Tissot, ale do budoucna se bude nabídka rozšiřovat, Hradečáci se tedy určitě mají na co těšit,“ říká s úsměvem Alice Hrbková z královéhradecké pobočky.

Z recepce se přesouváme do nádherného prosvětleného showroomu s řadou designových prvků. Právě zde se otevírá plejáda nejrůznějších hodinek pro každou příležitost i každý věk. Jak jen si vybrat? „Nejprve je dobré si položit otázku, za jakým účelem si chcete hodinky pořídit. Zda je to dárek a chcete obdarovaného překvapit, nebo hledáte model na denní nošení, sport, nebo pracovní schůzky. Zkrátka co od nich očekáváte - sportovní výkon, eleganci, nebo ozdobu,“ radí Alice a doplňuje, že ženy většinou zajímá design, hodinky rády ladí ke šperkům. Muže spíše zajímá, na jakou příležitost jsou vhodné, a řeší typ strojku nebo náramku.

Když zúžíte výběr svých „tikajících favoritů“, přichází nejpříjemnější část, kdy u šálku dobré kávy nebo sklenky prosecca zkoušíte a zvažujete všechna pro. Samy specialistky prodeje přiznávají, že není dobré výběr uspěchat. „Rády klientovi věnujeme čas, nákup hodinek není záležitostí pár minut. Nezřídka se nám stává, že zákazník odejde bez hodinek a druhý den se vrátí, že na ně nemůže přestat myslet, a koupí si je. Všechno má svůj čas.“

Na závěr se ladí poslední detaily, například zda využijete možnosti unikátní rytiny. V Hodinářství Bechyně totiž nabízí individuální rytí hodinek buď na zadní stranu pouzdra, nebo na sponu. „Je to poměrně vyhledávaná služba a krásná upomínka – například k příležitosti narození dítěte nebo promoce. Často to využívají i firmy jako odměnu pro významné kolegy a zaměstnance.“

Nezapomeňte, čas běží… tak na viděnou v Hodinářství Bechyně!