Co dělat, když na dovolené prší

29. června 2018

Černá můra všech dovolenkářů se může stát skutečností – nepřejeme vám to, ale třeba právě letos vám na dovolené bude pršet. Pokud jste byli prozíraví a otevřeli tuto stránku ještě před odjezdem, případně jste Quartier přibalili do svého zavazadla, máte štěstí! Poradíme vám, jak přežít na dovolené deštivý den.

Co dělat, když na dovolené prší

Plánujte si program

Nejlogičtější náplní dne, který vám na dovolené proprší, je plánovat si program na další dny. Rozložte mapu a plánujte cesty po okolí. Listujte bedekrem a hledejte tipy na výlety. Začtěte se do internetových průvodců a sbírejte inspiraci. Napište svým přátelům nebo do některé FB skupiny a třeba vám někdo poradí, kam vyrazit. Upozornění: tento tip nevyužijete, pokud vám prší poslední den dovolené.

Zaklepejte na sousední dveře

Není radno být člověku samotnému. Ať už jste na dovolené ve dvou nebo je vás víc, dokážeme si představit, že po dopoledni, kdy jste uvězněni ve svém pokoji či apartmá, máte jeden druhého plné zuby. Víte vůbec, kdo bydlí vedle vás? Je nejvyšší čas seznámit se. Vezměte lahev vína, hezky se oblečte a vyrazte na návštěvu. A kdo ví, třeba se na příští dovolenou vydáte společně.

Vymýšlejte vánoční dárky

Přijde vám to absurdní? Možná. Ale troufáme si tvrdit, že takový propršený den na dovolené vám zajistí klidný advent, který budete moct strávit konečně tak, jak jste si ho už celé roky plánovali, a ne horečným běháním po obchodech. Uvařte si hrnek kávy nebo čaje a zamyslete se – dědovi bačkory, nebo spíš nový iPhone? Déšť na dovolené = nejlepší přítel pro vymýšlení vánočních dárků.

Jezte a pijte

Pokud jste nepodcenili výběr ubytování, bydlíte na dovolené v penzionu či hotelu s vyhlášenou kuchyní. Blahopřejeme, o starost míň v deštivý den! Déšť snadno přečkáte v restauraci, baru, ale třeba taky v posteli, kam vám pokojový servis přinese, co vaše hrdlo bude ráčit. V tento den nejspíš nebudete řídit, takže bez výčitek připojte k jídlu i sklenku něčeho dobrého. Nebo dvě. Nebo víc.

Věnujte se jeden druhému

Co si budeme namlouvat, deštivé dopoledne na dovolené může být impulsem pro strávení nenadálého volného času partnerskými hrátkami. Kdy jindy bychom se měli věnovat jeden druhému, než na dovolené? A takových pár hodin v posteli s bubnujícím deštěm za oknem vám určitě udělá dobře. Uznáváme, že tuhle radu příliš nevyužijí ti z vás, kdo tráví dovolenou s dětmi.

...anebo to ignorujte

Proč vlastně nejít ven v dešti? Obujte holínky, oblečte pláštěnky, roztáhněte deštníky a vyrazte ven. Žádný déšť netrvá věčně, takže je docela dobře možné, že se nakonec budete těšit ze slunka a vyčištěného vzduchu. Tento tip neplatí za bouřky, krupobití či řádění jiných přírodních živlů. Pamatujte – kdo aspoň jednou na dovolené nezmoknul, neumí si příště vážit slunného počasí!