Restaurace Aquarium: Středomořská kuchyně, za kterou nemusíte cestovat

21. června 2018

V belgickém Oostende najdete na jednom z nejrušnějších bulvárů, směřujících k oceánu, nenápadnou restauraci, která je ale vyhlášeným rájem všech milovníků mušlí. Zdá se vám to daleko? Zapomeňte na Oostende a vydejte se do hradecké Rybovy ulice, kde v restauraci Aquarium připravili na léto speciální mušlové menu.

Restaurace Aquarium: Středomořská kuchyně, za kterou nemusíte cestovat

Hradeckou restauraci znají gurmáni z blízka i z daleka jako místo, kde všechny jejich smysly docházejí naplnění. Zdejší kuchyně proslula zejména tím, že se tu pod rukama kuchařů rodí skutečné kulinářské zázraky, inspirované nejen středomořskou gastronomií, a že tytéž ruce servírují světově proslulé delikatesy v čele s legendárními tapas ze slunného Španělska. Aquarium se stalo vyhlášené také jako jedna z nemnoha místních restaurací, kde si lze bez obav objednat rybí speciality či krevety a kde sázkou na jistotu jsou třeba i polévky – francouzská cibulačka či rybí bouillabaissa. Vinný lístek je pak inspirací pro nejeden (ne)vinný večer, sám autor může doporučit například italské Primitivo či Riesling Schlossreben z francouzských vinic.

Letní menu však nabídne zpestření zdejší klasické nabídky mořských a přímořských jídel. „Během letních měsíců budeme připravovat klasické úpravy mušlí, třeba belgické slávky na víně, ale představíme i méně tradiční recepty, například francouzské Bouchot s limetkovou šťávou, kokosovým mlékem, koriandrem a chilli. Nabídka nebude nijak jednotvárná, postupně vystřídáme několik druhů mušlí, které budeme servírovat vždy s domácím pečivem nebo s našimi hranolkami,“ zve k letnímu posezení na terase Aquaria jeho majitel Jiří Bodlák. Zmiňuje také, že samozřejmostí je rada sommeliera s výběrem vhodného vína, které se bude nejlépe snoubit s danou úpravou mušlí.

Ačkoliv lze počítat s tím, že za letní „mušlovou nabídkou“ sem budou proudit davy milovníků této lahůdky, nemusíte se bát. Aquarium nesleví z pozorného servisu, nejvyšší kvality surovin ani pečlivé přípravy. „Čerstvost, čerstvost a zase jen čerstvost. To jsou tři naše zásady pro přípravu jídel. A pochopitelně také profesionalita ve všech fázích práce s pokrmy i přístupu k hostům. Zvu vás, přijďte se o tom poprvé přesvědčit nebo znovu ujistit,“ uzavírá Jiří Bodlák.