Za poznáním světa chutí vín

27. září 2018

Pijete víno. Milujete víno. Znáte víno. Pijte a milujte ho dál, ale skutečně ho znáte? Chuť vína je bezbřehá a vinařský svět velký. Pít jen tří oblíbené odrůdy z vás znalce neudělá. „Vínem se musíte propít,“ láká do světa rozmanitosti vinných chutí Petr Kupček z Vinárny Boromeum.

Za poznáním světa chutí vín

POZNÁVAT NEPOZNANÉ

Zajít do vinárny na jednu láhev vína, o kterém zaručeně víte, že vám bude chutnat, je chyba. Když si objednáte jen to, co lahodí vašim chuťovým buňkám, nepoznáte nové. Nabízí se tedy otázka – jak nejlépe poznat víno? Stačí navštívit vinný sklípek na Moravě? „Tak poznáte víno jen od jednoho vinaře. Vyberte si region a zjistěte, jakým vínům se zde daří. Pak vyrazte na otevřené sklepy a porovnávejte,“ radí Petr Kupček a dodává, že třeba Mikulovu sluší Ryzlink vlašský a Pálava, Slovácku šikne Rulandské bílé či Ryzlink rýnský a Znojemsko se skvěle hodí k Veltlínskému zelenému.

JEDNA A DOST

Je podzim a pozvánky nás lákají na jedno vinobraní za druhým. Ideální šance, jak poznat víno od různých vinařů. Jestli stejně jako my běháte od jednoho k druhému, mícháte Pálavu s Tramínem a zapíjíte Chardonnay, je to podle slov Petr Kupčeka špatně. „Jděte tam s tím, kterou odrůdu chcete poznávat. Tu poté ochutnávejte u každého vinařství, naladíte se tak na podobné nuance,“ vysvětluje. Vzdělávat se tímto způsobem můžete ale i mimo sezónu. Dva měsíce pijte třeba jen Sauvignon. „Ovšem zapomeňte na supermarkety a zajděte do vinárny nebo vinotéky na kvalitní přívlastková vína. Ta si poté vychutnávejte,“ zve čtenáře Quartieru do vinného světa.

DOSLOV A ZA HRANICE CHUTÍ

Česká a moravská vína už znáte. Zachutnal vám víc Ryzlink rýnský? Jeďte do Německa. Veltlínské zelené? Navštivte Rakousko. Chardonnay? Je t‘aime, le vin! Jedině v kolébkách těchto vín poznáte jejich pravou chuť. Petr Kupček doporučuje také mezinárodní soutěže. „Poté můžete říct, že vám chutnají například vína z Provence. Strávíte tři dny na výstavě, ochutnáváte jejich vína a porovnáváte stejné odrůdy z jiných zemí. Například takové Chardonnay z Francie versus Chille,“ vysvětluje.

CHUŤ NEVYČTETE

Člověk pozná víno jedině tak, že se jimi bude pozvolna propíjet. A nejlépe každý den. Nezbytné je u toho přemýšlet chuťovými buňkami, ne mozkovými. Ty si zapamatovat a podle toho vybírat, které vám chutná nejvíce. „Etiketa a knížky vám nepomůžou. Chuť vína si zkrátka musíte vychutnávat,“ dodává Kupček.