Pivovar Beránek: Ječmen se vrací do špýcharu

15. prosince 2018

Tři sta let stará sýpka rodu Harrachů ve Stěžerách u Hradce Králové ožívá. Nový život jí vdechli Roman Štajner a Vladimír Beránek - dva kamarádi strojaři, kteří chátrající kulturní památku přeměnili v moderní restauraci, privátní sál pro stovku hostů a hlavně minipivovar. A místní pivo? Bude jistě legendární! Stejně jako jeho sládek, bez kterého by vlastně Pivovar Beránek vůbec nevznikl.

Pivovar Beránek: Ječmen se vrací do špýcharu
Jak se to stane, že se strojaři začnou věnovat pivovarnictví?

VB: Vše vzniklo díky Ivanu Chramosilovi zhruba před dvěma lety. Zastavil se u nás v Blešně ve firmě a chtěl si objednat výtah, protože jeden viděl v pivovaru u pana Olivy a moc se mu líbil. Udělal jsem mu malou exkurzi výrobou, až jsme zastavili u speciálního stroje a Ivánek se mě zeptal: „Na kolik tak přijde?“ Odpověděl jsem popravdě, že na takových pět milionů, načež se zděsil a řekl: „Za to by byl pivovar!“ Od té doby mi to s Romanem nedalo spát. Když u vás přibrzdí taková legenda a tohle vám řekne, tak to přece nemůže být jen tak! No a než jsme mu ten výtah doma postavili, tak byl objednán první chmel.

To se jinak začíná, když máte po boku sládka, který 44 let vařil pivo U Fleků, je členem světové i evropské degustační komise, byl uveden do pivovarnické síně slávy a je držitelem mnoha dalších ocenění. Jaké bude místní pivo, na co se mohou hosté těšit?

ICH: S veškerou úctou a pokorou ke své práci nemohu zatím nic prozradit. Ač je to pro mě už rutina, nikdy dopředu nevím, jak dopadne. Koneckonců, přijďte ochutnat! První várka bude na čepu, odhaduji, první týden v prosinci. Je ale potřeba říct, že pivo není rozhodně otázkou jen jedné várky, bude se ladit možná půl roku. Takže těch ochutnávek musíte stihnout víc.

Kdy jste si usmysleli přeměnit starý špýchar z roku 1737 na multifunkční objekt s pivovarem, moderní restaurací, ubytováním a sálem hodným
21. století?

RŠ: Původně jsme chtěli zrekonstruovat bývalý kravín v Blešně. Asi půl roku jsme na tom intenzivně pracovali, ale nakonec koupě nedopadla. Dozvěděli jsme se to na Silvestra a už 3. ledna seděli na jednání se starostkou Stěžer. Dostali jsme tip na místní sýpku, která je chráněnou kulturní památkou, obci de facto padá na hlavu a nevědí, co si s ní počít. Když jsme přišli s nápadem udělat z ní pivovar s restaurací, starostka byla nadšená. Shodou okolností měli totiž právě na pivovar v tomto objektu už nějakou dobu zpracovanou studentskou studii. Slovo dalo slovo a brzy jsme odstartovali půlroční stavebně-historický průzkum a na podzim mohli začít stavět.

Prostory jsou to nádherné, řada původní výstavby včetně například dřevěných trámů se prý podařila zachránit.

RŠ: Co šlo zachovat, jsme zachovali a obrazně řečeno – dali tomu nový život. Obložení, dveře, stoly nebo třeba bar jsou vyrobeny ze dřeva, které bylo součástí původních podlah, prken nebo stropů. Stromům, ze kterých pochází naše dřevo, by tak dnes určitě bylo nějakých 500 let.
VB: On i samotný příběh sýpky je zajímavý. Špýchar byl postaven v roce 1737, v druhé půlce 18. století ho koupil hrabě Harrach, a zatímco si kousek odsud stavěl Hrádek u Nechanic, skladoval tady zásoby pro celé hrabství. Návštěva našeho pivovaru je tak kromě dobrého jídla a pití okořeněná ještě nádechem historie.
RŠ: Dokonce jsme zjistili, že tu asi tři baráky pod námi kdysi pivovar skutečně stál. Kousek od nás se našly zavalené pivovarské sklepy. Jistí pamětníci dokonce vlastní dvě poslední lahve místního piva. Asi to tak mělo nakonec být – návrat pivovarnictví do obce. Jen místo Pivovaru Stěžery tu teď stojí Pivovar Beránek.

Co všechno tedy areál aktuálně nabízí?

VB: V přízemí je pivovar a restaurace pro zhruba 55 hostů, v prvním patře potom sál pro cca 120 lidí – ideální na kongresy, školení, svatby nebo firemní večírky. V druhém patře je k dispozici menší ubytování, původně jsme chtěli celé patro, ale to bohužel památkáři ani požárníci nedovolili. Přece jen stavba je celodřevěná. V areálu je navíc 50 parkovacích míst, v létě plánujeme otevřít zahrádku a ve spolupráci s obcí budujeme rozsáhlý park o rozloze přibližně 10 tisíc metrů čtverečních. Původně byl totiž špýchar součástí areálu zámku, rozkládala se tu fara i velká farská zahrada, kterou se právě obec s naší pomocí snaží obnovit. Součástí bude rybník a spousta odpočinkových míst na posezení nebo letní piknik. Dostanete deku, dvě skleničky a můžete v klidu relaxovat, kde vám bude libo. V budoucnu by tu měl v rámci výstavby nové dálnice vyrůst i zhruba 70 kilometrů dlouhý cyklookruh, který bude právě u nás začínat. Roste tu zkrátka nové centrum Stěžer.