25. 10. 2023

/

10 min. čtení

/

Quartier

25. 10. 2023

Harley-Davidson v Hradci Králové plní sny

Autorizovaná prodejna Harley-Davidson v Hradci Králové svoji cestu započala v době, kdy si tato legendární značka připomínala své sté výročí, a letos slaví jubilejních 20 let své existence. Za vším hledej ženu, říká se, a tady to opravdu platí. Pobočku totiž, jako jediná v republice a jedna z mála v Evropě, řídí žena. Důkazem toho, že to dělá opravdu dobře, jsou nejen spokojení zákazníci, ale také ocenění za nejlepšího autorizovaného dealera Harley-Davidson roku 2022 pro východní Evropu.

„Ocenění se skládá z několika kritérií. Patří mezi ně prodej motocyklů, náhradních dílů a doplňků, absolvovaná školení, kvalita servisu, platební morálka a mnoho dalších. Naší prioritou je především profesionální a přátelský přístup k našim zákazníkům. Chceme, aby se zákazníci cítili v naší prodejně dobře, odjížděli spokojení a rádi se k nám s důvěrou vraceli. Ocenění dealerství je zásluha celého týmu,“ říká Daniela Schneiderová, majitelka prodejny.

Hezkým ohodnocením je také nedávná návštěva prezidenta České republiky Petra Pavla, známého svou vášní k rychlým strojům. Měl možnost svézt se na motocyklu značky Harley-Davidson Fat Bob. „Nálada byla skvělá, uvolněná, pan prezident si vyjížďku dle jeho slov moc užil. Byla to pro nás čest. Ne každý den se stává, že prezident navštíví naši provozovnu,“ vzpomíná.

První kroky do nově zrekonstruované prodejny Harley-Davidson v ulici Jana Černého dokážou opravdu překvapit. Motorky a zase jen motorky, čekali byste, ale není to jen o krásně nablýskaných mašinách. Vítán je opravdu každý, najdete zde také volnočasovou módu a různé upomínkové a dárkové předměty. „U nás to není jen pro motorkáře, móda je opravdu pro všechny, máme trička, kšiltovky, miminkovské věci, klidně i dámské a pánské košile do divadla, nebo když přijde zákazník a chce závěsy Harley-Davidson, tak mu je seženeme. Najdete tu opravdu pestrý výběr zboží. Ráda říkám, že je to hračkárna pro velké kluky. A nejenom pro ně, na své si přijdou samozřejmě i ženy. Od těch často slýcháme, jak si léta lámou hlavu s dárky k Vánocům či k narozeninám pro své drahé polovičky nebo blízké, pak navštíví naši prodejnu a mají po starostech. Vždy se najde dárek, který vykouzlí úsměv a radost. Proto bych ráda pozvala všechny, ať zavítají do naší prodejny a zkusí nasát atmosféru sami na vlastní kůži. Kdo to má k nám tzv. ‚z ruky‘, může navštívit náš e-shop,“ usmívá se.

Pohodová atmosféra je cítit. „Je to celé o týmu, sama bych tu firmu vést nemohla, je to o naprosté souhře a takovém až rodinném prostředí. Chci, aby zde panovala dobrá nálada. V napjatém prostředí se nepracuje dobře, to mi určitě každý dá za pravdu. A vzhledem k tomu, že trávíme všichni spolu opravdu hodně času, pohodová nálada je základ. Celý úspěch firmy je za každým kouskem práce jednotlivce,“ popisuje.

Harley-Davidson je také o kultuře a komunitě. Je to právě životní styl, který dělá tuto značku tak jedinečnou a oblíbenou. Jízda na motocyklu je forma odreagování. „Na motocyklech Harley-Davidson se všeobecně člověk kochá. To znamená, že nasává vůni posekané trávy, slunce, projíždí lesem, cítí jehličí a souzní s přírodou. Někdo najezdí 20 000 km ročně, jiný zase jen 500 km.To je opravdu individuální. Kolikrát jsme se setkali s tím, že nám lidé děkují, že na motocyklu opravdu konečně ‚vypnuli‘ a začali znovu normálně žít a nemuseli neustále řešit jen práci a starosti, jednoduše si na motocyklu odpočinuli. Každý dealer Harley-Davidson zaštiťuje tzv. Chapter, v našem dealerství je to konkrétně Chapter Hradec Králové. Jde o sdružení majitelů motocyklů Harley-Davidson. U nás je členství bezplatné, podmínkou je vlastnit motocykl tov. zn. Harley-Davidson. Členové Chapteru pak společně pořádají různé společné vyjížďky, jezdí na motocyklové srazy, plánují na motocyklech např. i společné dovolené. Takže kdo nechce jezdit sám, má možnost vstoupit k nám do Chapteru a hned bude mít spousty přátel a kamarádů, se kterými může trávit svůj volný čas. Harley-Davidson není ‚jen‘motocykl, je to životní styl,“ vypráví.

Zájemci můžou zavítat také na královéhradecké letiště, kde se tradičně koná akce s názvem Harley On Tour, kde si mohou bezplatně vyzkoušet různé modely motocyklů a zjistit tak, zda je svět motocyklů bude opravdu bavit. „Ano, je to tak. V kamionu přijede cca 28 různých typů motocyklů Harley-Davidson. Každý, kdo má řidičské oprávnění a splní podmínky pro testovací jízdu, si může na vlastní kůži jízdu na motocyklu vyzkoušet. U nás v dealerství navíc od dubna do října nabízíme také demo jízdy. Většinou máme 6 předváděcích motocyklů různých typů a zájemci si je mohou vyzkoušet,“ zve Daniela Schneiderová.

Stojí za to zmínit nejikoničtější modely Harley-Davidson jako z řady Sportster, Softail nebo Touring. Novinkou je pak Pan America, který se stává velmi oblíbeným. „Trend se dnes vyvíjí novým směrem. A Harley-Davidson Motor Comp. na poptávku zareagoval skvěle. Vyrobil a zařadil ke své stávající nabídce motocykl, který nese jméno Pan America. Jedná se o cestovní enduro. Když ho poprvé uvidíte, asi by vás nenapadlo, že to je
Harley-Davidson,“
dodává.

Jestli tedy hledáte místo, kde byste mohli zažít kouzlo Harley-Davidson nebo se ponořit do kultury této značky, neváhejte a bez obav navštivte prodejnu v Hradci Králové. Možná zde objevíte svůj americký sen.

SERVIS

Pokud vlastníte motocykl Harley-Davidson, je důležité zajistit mu tu nejlepší péči. „Náš servis nabízí vyškolené servisní techniky H-D Service Master, kteří absolvovali přes 400 hodin školení pod vedením instruktorů na Harley-Davidson University. Získáte od nás informace v reálném čase od konstruktérů o posledních technických aktualizacích pro opravy motocyklů. Máme přístup ke speciálním nástrojům, které jiné servisy nemají k dispozici. Samozřejmostí jsou také dva roky záruky s podporou výrobce v dealerské síti a také rozsáhlá nabídka originálních dílů a příslušenství. Pravidelný servis by se měl provádět každých 8000 km nebo každý rok. Kdo nemá čas nebo nemůže např. kvůli špatnému počasí dopravit svůj motocykl k nám do servisu, rádi pro motocykl přijedeme a odservisovaný stroj zase přivezeme zpět až domů,“ radí.

JAK ZAZIMOVAT?

Čistota je půl zdraví a u motocyklů tomu není jinak, zejména před zimní pauzou. Dobře vyčištěný stroj představuje prevenci proti potenciálním problémům s laky, chromem a leštěnými částmi, které by mohly vzniknout v důsledku dlouhodobého působení nečistot. Pokud plánujete stroj zakrýt ochrannou plachtou, měli byste se především ujistit, že je naprosto suchý, abyste zabránili vytváření vlhkého prostředí ideálního pro korozi. Při konzervaci je důležité vybrat přípravky speciálně navržené pro konkrétní povrchy, ať už jde o lak, chrom nebo slitiny. Některé prostředky nemusí být vhodné pro všechny materiály, což by mohlo vést k poškození.

„Co se týče elektriky, doporučuje se
vyjmout akumulátor, pokud ho nebudete pravidelně dobíjet, a uložit ho na suché a mrazuvzdorné místo. Je důležité pravidelně kontrolovat stav akumulátoru a udržovat všechny elektrické konektory čisté a bez poškození. Prostředky, jako je WD40, mohou být užitečné pro ošetření a ochranu těchto konektorů.

Pneumatiky by měly být nahuštěné na doporučený tlak. Ideální je, pokud může být motocykl umístěn tak, aby obě kola visela ve vzduchu. Pokud nemáte k dispozici vhodný stojan, pravidelně přemisťujte motocykl, aby nedocházelo k nadměrnému namáhání pneumatik na jednom místě.

Někdo radí nádrž na palivo úplně vypustit a vysušit, jiný naopak ji naplnit až po okraj palivem. Z důvodu jednoduchosti se spíš přikláníme k druhé variantě, dokonale vysušit nádrž je totiž dost obtížné. Pravdou sice je, že benzín časem tzv. vodnatí, ovšem ne až tak, abyste na jaře nenastartovali. Dobré je i použití stabilizátoru paliva, vyberte například Harley-Davidson 91600001 Ethanol Guard Fuel Stabilizer. V každém případě ale (pokud ho vaše mašina má), uzavřete přívod paliva, pokud je snadno přístupný palivový filtr, vyčistěte jej.

Na závěr, promažte všechna lanka a pohyblivé části stroje. Nejen, že to zjednoduší manipulaci, ale také chrání proti korozi. Během zimy pravidelně kontrolujte všechny části motocyklu a nezapomeňte na péči o kožené komponenty, jako jsou sedla a brašny. O kůži jde až na prvním místě,“ doporučují v Harley-Davidson.

„Ráda bych touto cestou poděkovala všem mým kolegům a kolegyním v dealerství Harley-Davidson v Hradci Králové za jejich perfektní práci, kterou pro firmu dělají,“ říká Daniela Schneiderová.

Helena Pondělíčková
foto: Zdeněk Puš, archiv

Další články

sponzorováno