02. 04. 2024

/

5 min. čtení

/

Quartier

02. 04. 2024

Úsměv jako vizitka

V době, kdy mnohé zubní ordinace čelí kapacitním limitům a nemohou přijímat nové pacienty, Dental Office Collinova nabízí alternativní řešení. „S ohledem na vysokou poptávku a zájem o naše služby jsme zavedli systém pořadníku pro ty, kteří se chtějí stát našimi pacienty. Jakmile se u nás uvolní kapacita, budeme vás postupně kontaktovat, informuje lékařka Dominika Černá, která v rozhovoru spolu se stomatologem Ondřejem Šrámkem popisuje zrod nové zubní ordinace.
Můžete představit koncept vaší ordinace a vysvětlit, jak se liší od ostatních?

OŠ: Dental Office Collinova jsme zakládali s představou moderního dentálního zařízení, které bude poskytovat celé spektrum zubní péče s důrazem na kvalitu. Zároveň jsme chtěli, aby se u nás všichni cítili dobře, především naši pacienti. Strach ze zubaře má stále spousta lidí a naším úkolem je to zmírnit, nebo ideálně úplně odbourat. Prostředí, ve kterém pacienty ošetřujeme, na to má také svůj vliv, a proto jsme si při navrhování interiéru přizvali architektku. Pacientům se snažíme poskytovat co nejkvalitnější a bezbolestnou péči. Díky tomu, že disponujeme třemi ordinacemi, jsme schopni se s kolegy vzájemně zastupovat, a naši pacienti tak mají zajištěnou kontinuální péči. 

Zmiňujete strach – lidé se obecně návštěvy zubaře bojí. Jaké metody používáte, abyste to změnili a z návštěvy se stala naopak příjemná zkušenost?

DČ: Důležité je s pacientem vše probrat a vysvětlit, co se bude dít. Samozřejmostí je i využití anestezie. Největším komplimentem je, když pacient u ošetření usne, to víme, že je v klidu.

Proč je úsměv tak důležitou vizitkou v osobním i profesionálním životě?

OŠ: Úsměvem vyjadřujeme pozitivní emoce, a pokud se za svůj úsměv stydíme, okrádáme sebe a své okolí o možnost tyto emoce sdílet. Protože je naší prací lidem úsměvy vracet, jsme denně svědky toho, jak velký vliv má náš úsměv na kvalitu života. Není lepší odměna než spokojený úsměv našeho pacienta. 

Jaké estetické procedury nabízíte pro vylepšení úsměvu?

DČ: Vše začíná dentální hygienou. Zdravé a hezké zuby musí být hlavně čisté. Pro zájemce je samozřejmě možné zuby bělit. Zuby se bělením nepoškozují a výsledek stojí za to. Pokud je třeba změnit tvar zubů, i to jsme schopni zvládnout buď rovnou na křesle nebo s pomocí zubních laborantů.

Vaší doménou jsou nejnovější technologie. Co si pod tím můžeme představit?

OŠ: Soudobá stomatologie zažívá obrovský posun díky digitalizaci. Samozřejmě se chceme držet trendu, proto u nás najdete moderní vybavení. Pracujeme s dentálním mikroskopem, máme 3D rentgen a používáme intraorální skener zubů. Veškeré práce dokumentujeme fotoaparáty a pacienti si mohou odpočinout v našem pohodlném křesle. Co se týká postupů, snažíme se pravidelně vzdělávat a své know how stále vylepšovat. To není samozřejmé a ročně navštěvujeme několik školení.

Můžete popsat proces léčby ve vaší ordinaci?

OŠ: Průběh léčby je vždy individuální a odvíjí se od domluvy s pacientem. V zásadě jsou to ale tyto základní pilíře – vstupní vyšetření, kde se snažíme odhalit všechny viditelné i skryté problémy. K vyšetření patří i představa pacienta o výsledku léčby. Následně navrhujeme terapeutický plán, díky kterému se dostaneme k požadovanému výsledku. Pacient vždy projde kolečkem dentální hygieny, abychom věděli, že se o opravené zuby dobře postará. Poté následuje samotná terapie. Někdy se jedná o drobné zákroky a někdy o celkové rekonstrukce. Na závěr provádíme kontrolu všech prací a pacienta převádíme do udržovací péče, ke které patří pravidelné prohlídky a dentální hygiena. 

Co byste doporučili čtenářům, kteří chtějí udržet svůj úsměv zdravý a zářivý?

DČ: Čistit si zuby, nekouřit, jíst zdravě a chodit na preventivní prohlídku. Třeba do naší ordinace Dental Office Collinova.

Helena Pondělíčková
foto: archiv

Další články

sponzorováno