19. 06. 2024

/

2 min. čtení

/

Quartier

19. 06. 2024

Chvění, Tekutost, Rovnováha – takový bude letošní festival REGIONY

Hradec Králové se již po 29. transformuje na epicentrum divadelního umění, kdy propukne Mezinárodní divadelní festival REGIONY. Od 21. do 28. června 2024 se město stane svědkem jedinečného spojení divadla, hudby a uměleckých performancí.

Tento rok se návštěvníci mohou těšit na avantgardní divadlo, činohru, taneční a loutková představení a autorské inscenace doprovázené hudebními vystoupeními. Pořadatelé z Klicperova divadla, Divadla Drak a kulturní neziskovky kontrapunkt zvou do kouzelného světa, kde se snoubí tradice s nejnovějšími trendy a kde každá ulice, park či náměstí může skrývat příběh.

Téma ročníku je Chvění, Tekutost, Rovnováha. Reflektuje neustálou proměnu a dynamiku současné společnosti. Vybízí k přemýšlení o tom, jak pevnost a stálost mohou koexistovat s neustálou změnou a adaptabilitou. Program festivalu se zaměří na představení, která zkoumají tyto koncepty skrze různé umělecké formy a nabídnou divákům možnost prožít jedinečné momenty chvění a rovnováhy,ibližuje ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Divadelní přehlídka nabídne stovky představení od umělců z České republiky i zahraničí, včetně divadel z Bulharska, Portugalska a Slovenska. S více než třiceti místy po celém městě se Hradec Králové stane pravým dramatickým rájem.

Detailní program festivalu najdete na oficiálních stránkách www.festivalregiony.cz. Vstupenky lze zakoupit online i na tradičních prodejních místech včetně Informačního centra Hradce Králové. V souladu s tradicí festivalu zůstává převážná většina venkovních akcí s volným nebo dobrovolným vstupným.

Připravte se na nezapomenutelné zážitky a nechte se pohltit kouzlem umění na události, která se může pochlubit atmosférou srovnatelnou s uměleckou energií Avignonu a filmovým kouzlem Karlových Varů. Vychutnejte si REGIONY!

Helena Pondělíčková
foto: archiv

Další články

sponzorováno