12. 04. 2024

/

4 min. čtení

/

Quartier

12. 04. 2024

Gastro toulky

S jarem přichází sezóna food festivalů. Proto je tady průvodce po těch nejlepších, které byste si neměli nechat ujít. Od food trucků s burgery až po exotické speciality. Zjistěte, kde ochutnat nejlepší street food. Nechte se inspirovat našimi tipy a vydejte se na kulinářskou cestu plnou neodolatelných chutí a vůní!

MAKRO CZECH GASTRO FEST 2024

12. – 13. 4. 2024
Praha

Druhý ročník gastro festivalu proběhne v O2 universu v Praze pod heslem „Žijeme gastronomií“. Představí špičky české gastro scény, včetně Zdeňka Pohlreicha. Návštěvníci se mohou těšit na čtyři patra plná kuchařských a barmanských show, interaktivní market s ochutnávkami a bohatou inspirací. Přijďte prožít jedinečný gastro zážitek. Hladoví jistě neodejdete!

ČOKOFEST 2024

26. – 28. 4. 2024
Valtice

Čokoláda všude, kam se podíváš. ČokoFest slibuje nejen možnost ochutnat různé druhy čokolád od klasických po exotické, ale také prožít skvělou zábavu a atmosféru plnou sladkých vůní a chutí. Pro ty, kteří chtějí nahlédnout do tajů výroby této pochutiny a získat nové kulinářské dovednosti, budou k dispozici workshopy a přednášky od zkušených cukrářů a čokolatiérů. Kdo by odolal?

JARNÍ STREET FOOD FESTIVAL TŘEBOŇ

4. 5. 2024
Třeboň

Zažijte unikátní spojení tradičních i inovativních kulinářských stylů. Ochutnáte širokou škálu chutí – od exotických světových specialit až po klasiku české kuchyně, včetně populárních food trucků. K vynikajícím pokrmům neodmyslitelně patří i výběr kvalitního vína a piva z lokálních pivovarů. Milovníci kávy jistě ocení tu nejlepší z pečlivě vybíraných zrn. To vše najdete na Masarykově náměstí. Dobrou chuť!

KADAŇSKÝ FOOD FESTIVAL 2024

19. 5. 2024
Kadaň

Šestý ročník Kadaňského Food Festivalu opět přiláká renomované kuchaře. Součástí akce budou stánky s rozmanitým občerstvením. Na své si přijdou milovníci výborné kávy, francouzských delikates, makronek, burgerů, latinsko-amerických pochoutek, autentického italského prosecca, sladkých dezertů i štrúdlů a samozřejmě kvalitního vína a piva. Už se vám sbíhají sliny?

DEJ SI FOOD

24. – 25. 5. 2024
Znojmo

Počtvrté se ve Znojmě uskuteční dvoudenní gastro festival Dej si FOOD, který přinese to nejzajímavější z místních specialit a představí špičkové výrobce z celé České republiky. Charakteristickým rysem festivalu je propojení místní kultury s vynikající gastronomií nabízenou ve formě degustačních porcí. Festival je obohacen také o rozmanitý rodinný doprovodný program, který potěší velké i malé, jedlíky i nejedlíky.

BURGER STREET FESTIVAL V LIBERCI

7. – 9. 6. 2024
Liberec
14. – 16. 6. 2024
Hradec Králové

Burger Street Festival přijíždí s nevídanou škálou burgerových specialit. Očekávejte nejen klasické burgery, ale i originální a inovativní tvary a chutě, které překonají vaše očekávání. Budou zkrátka mňam! Festival se neomezuje jen na gastronomii – čeká vás také živá hudba, workshopy o přípravě burgerů, soutěže a atrakce pro celou rodinu. 

FOOD MANIA HUMPOLEC

8. 6. 2024
Humpolec

Food Mania míří do Humpolce! Na vašem talíři se mohou objevit asijské delikatesy, čerstvé ryby, šťavnaté burgery, ale také exotické pokrmy z různých koutů světa. Objevte tajemství indonéské kuchyně a prozkoumejte, jaké delikatesy se podávají v Africe. Na své si přijdou vyznavači pikantních a nevšedně kořeněných pokrmů. Pro fanoušky sladkého bude churros, makronky nebo rolovaná zmrzlina. 

VŠECHNY CHUTĚ SVĚTA

15. 6. 2024
Dobřichovice

Přijďte si užít den plný gastronomických zážitků v příjemné atmosféře. V nabídce budou mezinárodní speciality jako šnečí kaviár, gruzínský šašlik, jamajská kuchyně, foie gras, mexická quesadilla, srbská pleskavica, ústřice, japonské sushi, americké hamburgery a africká samosa. Kromě jídla jistě oceníte také stánky s lokálními produkty – od módy přes keramiku až po šperky. 

Helena Pondělíčková
foto: archiv

Další články

sponzorováno