10. 05. 2024

/

4 min. čtení

/

Quartier

10. 05. 2024

Jarní = skvělé

Víte, jak by vypadalo takové jaro na talíři a jakou by mělo chuť? My si to dovedeme dobře představit a vy můžete také. Jsou tu tipy na svěží jarní dobroty plné tělu prospěšných vitamínů a minerálů – aby únava neměla šanci!

Zeleninový salát s quinoou a avokádem

Ingredience:

vařená quinoa, nakrájené avokádo, čerstvá zelenina jako ředkvičky, okurky a cherry rajčata, čerstvá bazalka nebo petržel, citronová šťáva, olivový olej, sůl a pepř.

Příprava:

Smíchejte vařenou quinou s nakrájenou zeleninou, přidejte na kousky nakrájené avokádo a čerstvé bylinky. Zalijte citronovou šťávou a olivovým olejem. Dochuťte solí a pepřem.

Quinoa je bohatá na bílkoviny a vlákninu, pomáhá udržet pocit sytosti a stabilizuje hladinu cukru v krvi. Avokádo, vynikající zdroj zdravých tuků, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, které jsou dobré pro srdce a mozek. Čerstvá zelenina obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, které podporují imunitní systém a celkové zdraví. Citronová šťáva a olivový olej poskytují vitamín C a zdravé tuky, které podporují zdraví kůže a absorpci vitamínů rozpustných v tucích.

Smoothie s jahodami a špenátem

Ingredience:

čerstvé jahody, hrst čerstvého špenátu, banán, řecký jogurt nebo mandlové mléko, med nebo agávový sirup pro oslazení.

Příprava:

V mixéru rozmixujte jahody, špenát, banán a jogurt nebo mandlové mléko do hladka. Přidejte med nebo agávový sirup dle chuti.

Jahody jsou plné vitamínu C a antioxidantů, které podporují imunitní systém a bojují proti volným radikálům. Špenát, zdroj železa a kyseliny listové, které jsou důležité pro tvorbu červených krvinek a celkovou vitalitu. Banán, původce draslíku a energie, pomáhá udržovat zdravý krevní tlak a hladinu energie. Řecký jogurt/mandlové mléko poskytují bílkoviny (jogurt) a zdravé tuky (mandlové mléko), které pomáhají udržovat dlouhodobou sytost.

Kuřecí wrapy s hummusem a zeleninou

Ingredience:

celozrnné tortilly, hummus, restované kuřecí prso, čerstvá zelenina jako salát, rajčata, okurka, červená cibule, jogurtový dresink.

Příprava:

Rozetřete hummus na tortillu, přidejte vrstvu kuřecího masa a čerstvé zeleniny. Zakápněte jogurtovým dresinkem, zabalte a podávejte.

Kvalitní kuřecí maso je plné bílkovin, které podporují růst a opravu svalové tkáně. Hummus, bohatý na bílkoviny a vlákninu z cizrny, jež pomáhají udržovat hladinu energie. Celozrnné tortilly obsahují složité sacharidy a vlákninu, které poskytují trvalou energii. Čerstvá zelenina a jogurtový dresink přidávají vitamíny, minerály a probiotika pro podporu trávení a imunity.

Rybí tacos s mangovou salsou

Ingredience:

filety bílé ryby (např. treska), kukuřičné tortilly, mango, červená paprika, červená cibule, limetková šťáva, koriandr, chilli, sůl a pepř.

Příprava:

Upečte rybu s trochou soli a pepře. Nakrájejte mango, papriku, cibuli a smíchejte s limetkovou šťávou, koriandrem a chilli pro salsu. Podávejte rybu v tortillách s mangovou salsou.

Bílé ryby jsou vynikajícím zdrojem bílkovin a obsahují esenciální omega-3 mastné kyseliny, které jsou prospěšné pro srdce a mozek. Mango je bohaté na vitamín A a C, které podporují imunitní systém a zdraví očí. Červená paprika a cibule obsahují antioxidanty a vitamíny, které pomáhají chránit buňky a podporují zdraví kůže. Limetka a koriandr dodávají osvěžující chuť a vitamín C, který podporuje imunitní systém a zdravou kůži. Kukuřičné tortilly jsou plné vlákniny a složitých sacharidů pro dlouhotrvající energii.

Další články

sponzorováno