02. 10. 2023

/

3 min. čtení

/

Quartier

02. 10. 2023

Když se MMA potká s volejbalem

Rok 2022 bude v českém a slovenském světě bojových sportů navždy spojen s jedním jménem – Patrik Kincl. Tento šampion střední váhy v Oktagonu získal srdce veřejnosti nejen svými sportovními úspěchy, ale i inspirativním osobním příběhem. Za jeho úspěchem stojí nejen talent a píle, ale i podpora jeho manželky, Pavly Kinclové, která má ke sportu také co říct.

Patrik Kincl se narodil v roce 1989 v Hradci Králové a se sportem se seznámil už ve čtyřech letech, kdy začal praktikovat judo. Postupem času však jeho vášeň našla nový směr v podobě MMA, kde se stal profesionálním bojovníkem ve střední váze. Během své kariéry vstoupil do ringu pod záštitou mnoha mezinárodních i tuzemských organizací. Nicméně, významným okamžikem byl konec roku 2021, kdy podepsal smlouvu s Oktagonem a získal titul ve střední váze, který úspěšně obhájil o rok později v dramatickém souboji s Karlosem Vémolou. Tato bitva se stala nejsledovanější v historii česko-slovenské bojové scény MMA.

Mimo sportovní areny je Patrik hrdým otcem tříleté dcery a šťastným manželem Pavly Kinclové. Pavla, narozená v roce 1990 také v Hradci Králové, má svůj vlastní sportovní příběh, sahající od latinsko-amerických tanců až k volejbalu, kde nyní působí jako blokařka v TJ Slavia Hradec Králové. Kromě sportu je absolventkou Managementu cestovního ruchu na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové a specializuje se na online marketing ve firmě Elis Design.

Pavla a Patrik, úspěšní ve svých sportovních disciplínách, sdílí v hlavním v rozhovoru pro Quartier společný životní příběh. A tady je jejich pět rychlých otázek.

Jaké je vaše nejoblíbenější místo na východě Čech?

ONA: Kuks!
ON: Hradec
ONA: Nebo Nováč…
ON: Nováč je taky dobrej, ale řekou Hradec Králové.

Oblíbený podcast?

ON: U Kulatého stolu.
ONA: Chumelenice.

Co je na vašem bucket listu?

ONA: Můj sen? Konečně letět do New Yorku.
ON: Nemám žádněj takovej seznam, kde ho najdu? (smích)

Kdo vás nejvíce inspiruje?

ON: Inspirují mě úspěšní lidé, kterým se něco v životě podařilo, ať už v byznysu, sportu nebo kultuře, zkrátka cokoliv. To je moje cílovka.
ONA: Já to mám dost podobně a hlavně, mě inspirují silné a úspěšné ženy.

Jakou radu byste dali svému mladšímu já?

ON: Kdysi dávno jsme měli v Portugalsku takovou „nehodu”. Můžu to říct? (smích) A svému mladšímu já bych řekl, aby do toho šel.
ONA: Dneska bychom měli desetiletý dítě. (smích)
ON: Zpětně bych si řekl, zvládneš to a jdi do toho.
ONA: Teď jsi mi vzal vítr z plachet. Každopádně, já bych si řekla, cestuješ hodně, ale cestuj ještě víc.

Autor: Helena Pondělíčková
Foto: archiv 

Další články

sponzorováno