01. 07. 2023

/

5 min. čtení

/

Quartier 28

01. 07. 2023

Na plný pecky!

Chcete prožít nezapomenutelné léto plné zábavy, hudby a tance? Pak neváhejte a vyrazte na nejlepší hudební festivaly, které Česká republika nabízí! Každý rok se konají desítky akcí, které přinášejí nejen skvělou muziku, ale i báječnou atmosféru a příležitost poznat skvělé lidi. Ať už se jedná o festivaly zaměřené na rock, pop, elektronickou hudbu či jiné žánry, zaručeně si zde přijdou na své všichni milovníci dobré muziky. Takže si nasaďte sluneční brýle, obujte pohodlné boty a vydejte se s námi na nezapomenutelné dobrodružství plné rytmu a energie!

BEATS FOR LOVE

Ostrava, 5. – 8. 7. 2023

Festival elektronické taneční hudby pořádaný v jádru industriální národní kulturní památky. To je Beats for love. Prostředí Dolních Vítkovic plné železných kulis se na čtyři dny zaplní spoustou vynikající hudby a bohatého doprovodného programu. Vzniká tak jedinečná atmosféra plná zábavy a zážitků. Tahákem letošního ročníku jsou Deadmau5, Hardwell, Tiësto, Imanbek, Sub Focus a další.

DEN FOTBALU POLIČKA

Polička, 7. – 9. 7. 2023

Fotbal a hudební festival – spojení které skvěle funguje. Své o tom ví pořadatelé Dne fotbalu Polička, který se loni dočkal rekordní účasti. Line up pro letošní rok je opravdu pestrý. Těšit se můžete na skupinu Škwor, Mirai, No Name, Pokáče, Simu, Walda Gang, Turbo, Viktora Sheena, Atmo Music, Jakuba Děkana a další. Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci, pro které bude připraveno další podium.

HRADY CZ

8 hradů v 8 krajích ČR, 14. 7. – 2. 9. 2023

Oblíbený festival předních českých kapel v doprovodu podmanivé atmosféry českých památek. Hrady CZ odstartují letošní ročník na hradě Točník a následovat bude Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Nabídne kapely jako Mirai, Kryštof, Kabát, Majk Spirit, No Name, Cocotte Minute a další. Návštěvníci můžou zdarma stanovat v místě festivalu.

COLOURS OF OSTRAVA

Ostrava, 19. – 22. 7. 2023

Legendární multižánrový mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava nabídne hvězdy jako Onerepublic, Macklemore, Burna Boy, Ellie Goulding, Interpol, Niall Horan, Jacob Collier nebo Tom Grennan. Svůj nabitý program nabízí na otevřených i krytých scénách v prostředí Dolních Vítkovic. Těšit se můžete na koncerty, diskuze, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity. Colours of Ostrava je držitelem několika ocenění a patří mezi nejlepší festivaly v Evropě.

SÁZAVAFEST

Světlá nad Sázavou, 20. – 22. 7. 2023

Multikulturní a multižánrový festival Sázavafest v areálu zámeckého lesoparku láká na skvělá jména jako Kryštof, Mirai, Chinaski, Dymytry, Jelen, Verona, Michal Horák, a další. Děti do 8 let mají vstup v doprovodu rodičů zdarma. Sázavafest pravidelně nabízí to nejlepší z domácí scény, představuje vybrané zajímavé zahraniční interprety, ale dává prostor také mladým kapelám a projektům.

PŘEHRADY FEST

3 přehrady ve 3 krajích ČR, 4. – 19. 8.

Šestý ročník populárního rodinného festivalu Přehrady FEST zůstává věrný Vranovu, Seči a Veselí nad Lužnicí. Na březích přehrad představí interprety jako WOHNOUT, MIG 21, Horkýže slíže, Pokáč, UDG a mnoho dalších. Festival myslí nejen na dospělé, ale také na děti, které si můžou užít Pigyádu s prasátkem PiGy. Těšit se můžete také na divadla, dílničky, bubnování, workshopy, setkání s kapelami, ale především na pláž, koupání, vodní sporty a další kupu vodních radovánek.

BRUTAL ASSAULT

Josefov, 9. – 12. 8. 2023

Festival metalové hudby se opět hlásí o slovo. Brutal Assault přiláká do pevnosti Josefov u Jaroměře jména jako Abbie Falls, 1914, Adacta, Agnostic Front, Anthrax, Angelus Apatrida, Archspire a mnoho dalších. Řadí se mezi přední evropské festivaly svého žánru. A tradičně přiláká tisíce návštěvníků.

MÁCHÁČ

Doksy, 18. – 19. 8. 2023

Milovníci elektronické taneční muziky jistě zbystří, oblíbený open air festival na břehu Máchova jezera je tady a s ním i pestrý program plný světových DJs jako R3hab, Morten, Mariana Bo, Goodboys, Anfisa Letyago nebo Eelke Kleijn a další. Mácháč je zároveň jediným festivalem s hlavní stagí přímo na vodě.

Autor: Helena Pondělíčková
Foto: archiv

Další články

sponzorováno