10. 01. 2024

/

3 min. čtení

/

Quartier

10. 01. 2024

Není role jako role

Vyčnívat z davu, touha po sebeprezentaci, osobitost a sebekritika. To je to, co spojuje mladé a talentované herečky – Valentýnu Bečkovou, dětskou filmovou hvězdu a rodačku z Hradce Králové, a Natálii Holíkovou, okouzlenou jevištěm Klicperova divadla. Nahlédněte za oponu, kde se filmové a divadelní umění rodí a poznejte jejich opravdové hvězdné „já“.

Valentýna Bečková se narodila 8. srpna 2013 v Hradci Králové. Začínala v reklamách a v roce 2019 ji Marta Ferencová obsadila do role v komediálním filmu Ženy v běhu. Následující rok získala roli v dramatu Příliš osobní známost. V roce 2021 se objevila ve filmu Láska na špičkách jako dcera postav, které ztvárnili Ondřej Veselý a Vica Kerekes. Dále hrála například v pohádce Přání Ježíškovi, kde ztvárnila děvčátko z dětského domova, a v pokračování rodinného filmu Tajemství staré bambitky 2 se objevila v roli malé princezny Johanky. Na konci roku 2021 se představila ve videoklipu k písni Vánoce jako dřív od Marka Ztraceného a Hany Zagorové.

Natálie Holíková, narozená 28. března 1991 v Ostravě, vystudovala obor herectví na hudebně-dramatickém oddělení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Během studia často hostovala v Národním divadle moravskoslezském a v Komorní scéně Aréna. Po dokončení studia v roce 2012 se stala členkou ansámblu Klicperova divadla v Hradci Králové, kde je aktivní dodnes. Svůj televizní debut si odbyla v roce 2011 v roli Ivety v mládežnickém seriálu 4Teens. Objevila se také v dalších seriálech, jako jsou Ulice, Svatby v Benátkách, Mazalové, Kadeřnictví, V. I. P. vraždy a Duch.

Valentýna a Natálie, známé a úspěšné mladé herečky, sdílí v hlavním v rozhovoru pro Quartier své životní příběhy. A tady je jejich pět rychlých otázek.

Jaké je vaše nejoblíbenější místo na východě Čech?

VB: Tam, kde bydlím.

NH: Hradec Králové, tam kde pracuji.

Oblíbený film nebo seriál?

VB: Pro mě je to Vánoční kronika.

NH: Napadl mě Titanic, ale vůbec nevím proč.

Co je na vašem seznamu přání?

VB: Chtěla bych mít rodinu, takovou, která se má opravdu ráda a má všechno, co potřebuje. Chci být naplněna vším, čím potřebuji.

NH: Já bych si přála jednou umřít jako spokojená, stará babička.

Kdo vás nejvíce inspiruje?

VB: Já moc nevím, ale když se to tak vezme, tak rodiče.

NH: Nechávám se inspirovat, ale nemám jednoho určitého člověka. Ale určitě rodiče nás obě inspirují. Máme každá jiné rodiče, abych to upřesnila (smích).

Jakou knihu jste naposledy četly?

VB: Já jsem četla Deník malého poseroutky Radost zimy, ale nejvíc doporučuji Deník malého poseroutky Poslední kapka.

NH: Naposledy jsem četla od Radky Třeštíková její poslední novinku – Kde jsi, když nejsi a předtím jsem četla od Aleny Mornštajnové Les v Domě.

Autor: Helena Pondělíčková
Foto: archiv 

Další články

sponzorováno