26. 06. 2023

/

3 min. čtení

/

Quartier 28

26. 06. 2023

Václav Staněk: Mladý vizionář, který vzkřísil značku Botas

V roce 2016, kdy si jeho vrstevníci užívali zábavy, tehdy osmnáctiletý Václav Staněk začal s realizací svého snu. Místo večírků a bezstarostnosti se ponořil do světa podnikání, plánování a tvrdé práce, s vizí založení vlastní obuvnické značky. Přesvědčený o tom, že kvalitní ševcovina má na trhu stále své místo, pokračoval v práci, která ho nakonec dovedla k úspěchu. V roce 2018 se v srdci Prahy otevřely dveře první prodejny Vasky. O tři roky později měly Vasky další čtyři obchody v republice. Václavova touha po úspěchu však nepolevovala. Když se doslechl o finančních problémech tradiční české obuvnické značky Botas, která byla na pokraji likvidace, neváhal ani chvíli. Rozhodl se zasáhnout a zachránit legendu českého obuvnictví. A jak už to u Václava bývá, opět se mu to povedlo.

Václav Staněk je někdo, kdo inspiruje mnoho mladých podnikatelů. Jeho obuvnická firma Vasky, ho zařadila na Forbesův žebříček talentů 30 pod 30. Ale jeho aktivita v podnikání neskončila. Václav je také zapojen do provozu několika dalších společností. Navzdory jeho hektickému pracovnímu životu, si najde čas na to, co miluje. Je vášnivý sportovec, rád tráví čas se svými přáteli a věnuje se dalšímu vzdělávání. Poznejte naši letní coverstar ještě o něco blíž. Tady je pět rychlých otázek pro Václava Staňka.

Jaké je vaše nejoblíbenější místo na východě Čech?

Jednoznačně Skuteč. Za poslední dobu jsem tam strávil spoustu času. Skuteč se tak stala mým největším favoritem na východě Čech.

Která tři slova nejlépe popisují vaši práci?

Věřím, že je to kvalita odhodlání a vytrvalost.

Oblíbená kniha nebo film?

Kniha, kterou mám rád, je například Shoe Dog. Je to o vzniku Nike, psaná právě zakladatelem značky Nike. Nebo to jsou knihy od Tomáše Bati – psané jím nebo o něm, kterých mám doma spoustu. Film, který mám velice rád je Focus, kde hraje Will Smith. Je to o kouzlení a spoustě zajímavých věcech. A také film Dobrý Will Hunting.

Jaký citát vás nejvíce motivuje?

Mým oblíbeným motivačním citátem je moudro Tomáše Bati: „Co chceš, to můžeš.“

Co je na vašem bucket listu pro tento rok?

Na mém bucket listu pro tento rok je více cestování. Ačkoliv ještě nevím, kam mě všechny mé cesty zavedou, už teď se velmi těším na trip s kamarády do Bangkoku

Autor: Helena Pondělíčková
Foto: archiv 

Další články

sponzorováno