03. 08. 2023

/

4 min. čtení

/

Quartier 28

03. 08. 2023

Portugalsko: Smaragdový poklad ukrytý za oceánem

Otevřete dveře do neznáma a objevte skrytý poklad Evropy – Portugalsko. Tato země na západním okraji kontinentu vás okouzlí svou rozmanitostí, bohatou historií a nádhernou přírodou. Od malebných uliček Lisabonu, přes starobylé sklepy plné portského vína v Portu, až po azurové pobřeží Algarve. Portugalsko nabízí nekonečné možnosti objevování. Tak se připoutejte a vydejte se s námi na cestu za dobrodružstvím. Portugalsko na vás čeká!

LISABON: KDE SE HISTORIE MÍSÍ S MODERNOU

Lisabon, hlavní město Portugalska, je více než jen geografické srdce země. Je to místo, kde se minulost setkává s přítomností, kde moderní obchodní centra sousedí s prastarými uličkami a kde se výhledy na oceán otevírají z každého rohu.

Zapomeňte na mapu a raději se nechte unést pestrobarevnými uličkami Alfamy, nejstarší čtvrti Lisabonu. Tato část města je plná úzkých chodníků, malebných domečků a panoramatických výhledů. Projděte se po vlnitých dlažbách až k impozantnímu hradu Castelo de São Jorge a užijte si odtud nezapomenutelné výhledy na řeku Tajo a město rozprostírající se pod vámi. Po výletu do minulosti vás čeká návrat do současnosti v moderní čtvrti Parque das Nações. Tato oblast nabízí nákupní centra, vědecká muzea, akvárium a množství restaurací, kde můžete vyzkoušet to nejlepší z portugalské kuchyně.

PORTO: STAROBYLÉ VINAŘSTVÍ A MODERNÍ ŽIVOT

Na sever od Lisabonu leží druhé největší město Portugalska Porto. Město je známé svým vínem – portským, které je skladováno a zraje v tradičních sklípcích na březích řeky Douro. Jak by mohlo být cestování po Portugalsku kompletní bez návštěvy těchto historických sklípků? Ponořte se do světa vína a objevte, jak se tyto lahodné nápoje vyrábějí a zrají. Porto je také moderní město plné života. Navštivte Livraria Lello, jedno z nejkrásnějších knihkupectví na světě, které bylo inspirací pro J.K. Rowling při psaní Harryho Pottera, nebo se projděte po Ribeira, starobylé čtvrti Porto, kde se můžete potěšit na trzích plných místních výrobků.

ALGARVE: RÁJ NA ZEMI

Na jihu Portugalska, kde se krajina setkává s oceánem, najdete Algarve. Tato oblast je známá svými úchvatnými plážemi, skrytými jeskyněmi a azurovými vodami. Pobřeží Algarve je rájem pro milovníky přírody, surfaře, ale také pro ty, kteří hledají klid a relax. A to někdy opravdu stačí.
Portugalsko: země kontrastů

Portugalsko je země plná kontrastů, od rušných městských ulic Lisabonu a Porta po tiché pláže Algarve. Má pro každého něco – ať už jste milovník historie, gurmán, nadšenec do přírody nebo jen hledáte místo, kde můžete uniknout od každodenního shonu. Portugalsko nabízí bohatou kulturu, fascinující historii, ohromující přírodní krásy a nezapomenutelné gastronomické zážitky.

Pokud se chystáte na cestu, nezapomeňte vyzkoušet tradiční portugalské pokrmy jako jsou „pastéis de nata“ (krémové koláčky), „bacalhau“ (treska) nebo „francesinha“ (sendvič z Porta). A samozřejmě, nezapomeňte si vychutnat při západu slunce sklenku portského vína.

Autor: Helena Pondělíčková
Foto: archiv

Další články

sponzorováno