12. 12. 2023

/

6 min. čtení

/

Quartier

12. 12. 2023

Vánoce naruby

Sníh, světýlka a pohádková atmosféra. Tak vypadají typické Vánoce, na které jsme zvyklí. Ale co když bychom se tento rok rozhodli oslavit je úplně jinak? Představte si Vánoce strávené na zlatavém písku a koktejlem v ruce. Vánoce na pláži? Proč ne!

MALEDIVY

Skupina více než tisíce korálových ostrovů v Indickém oceánu, to jsou Maledivy, klenot naší planety. S jejich bílými písečnými plážemi, křišťálově čistou vodou a nádhernými korálovými útesy jsou ideální destinací pro nekonvenční vánoční oslavu. Maledivy jsou proslulé svými luxusními overwater bungalovy, které se tyčí přímo nad třpytivým oceánem. Představte si probuzení při východu slunce nad vodní hladinou, kdy první paprsky prosvítají skrze okno vašeho pokoje. Užijte si intimní atmosféru, kdy vaším jediným sousedem je oceán a zvuky vln a mořských ptáků. Maledivská kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, kokos a exotické koření. Během vánočních svátků můžete ochutnat tradiční maledivské speciality, jako jsou mas huni (salát z tuňáka s kokosem) či bis keemiyaa (plněné rolky s rybami). A samozřejmě, nezapomeňte na chlazený kokosový drink!

Hotel tip – Soneva Jani:

Pokud hledáte to pravé vánoční útočiště, Soneva Jani je tím pravým místem. Nachází se v jednom z nejkrásnějších atolů Malediv, tento luxusní resort nabízí overwater bungalovy s vlastními bazény, ze kterých můžete skočit přímo do oceánu nebo sjíždět skluzavkou. Můžete si také dopřát wellness procedury v resortovém spa nebo pozorovat hvězdy v jejich observatoři. A to vše v době, kdy většina světa má kolem sebe sníh a zimu.

BALI, INDONÉSIE

Bali se může pochlubit širokou škálou pláží – od populárních surfařských míst jako Kuta a Seminyak, po klidné a romantické zákoutí na severu a východě ostrova. Přírodní rezervace West Bali National Park je domovem pro mnoho vzácných ptáků a exotických zvířat. Co však Bali odlišuje od mnoha jiných tropických destinací, je jeho hluboká kulturní tradice. Zdejší obyvatelé jsou známí svými bohatými obřady, tradičními tanci a uměním. Navštívit Bali během vánočních svátků také znamená stát se svědkem místních ceremonií a festivalů, jako je Galungan – oslava vítězství dobra nad zlem. Ubud, kulturní srdce Bali, je místem, kde návštěvníci mohou objevovat tradiční umění, od tance a hudby až po malbu, sochařství a textil.

Hotel tip – Four Seasons Resort Bali:

Nechte se pohltit luxusem a klidem v jednom z nejlepších resortů na Bali. Four Seasons Resort, umístěný jak v oblasti Jimbaran Bay, tak i v Sayan u Ubudu, nabízí nádherný výhled na oceán či řeku a džungli. Pokoje a vily mají tradiční design s moderními prvky, což vytváří harmonickou atmosféru. Resort je také známý svým prvotřídním wellness centrem, kde můžete zažít tradiční balínské masáže a procedury. Navíc, pokud máte zájem o hlubší spojení s místní kulturou, resort nabízí lekce jógy, meditace, a dokonce i workshopy s místními řemeslníky.

BONDI BEACH, AUSTRÁLIE

Bondi Beach je jednou z nejproslulejších pláží v Austrálii a tvoří kulturní srdce města Sydney. Tato pláž přitahuje návštěvníky z celého světa svou zlatavou písečnou pláží, skvělými surfařskými podmínkami a energickou atmosférou. Během Vánoc je Bondi Beach plná místních obyvatel a turistů, kteří přicházejí oslavit svátky pod sluncem. Jedním z hlavních rysů vánočních oslav na Bondi Beach je tradiční vánoční grilování. Místní společně připravují vše od krevet až po steaky. Můžete také vidět mnoho lidí surfovat v kostýmech Santa Clause.

Hotel tip – Adina Apartment Hotel Bondi Beach:

Tento moderní apartmánový hotel nabízí prostorné vybavené byty, včetně plně zařízené kuchyně. Díky své výhodné poloze je hotel jen pár kroků od pláže, což umožní maximálně využít vše, co Bondi Beach nabízí. Kromě toho se můžete osvěžit v hotelovém bazénu nebo se zrelaxovat v sauně po dlouhém dni stráveném na slunci. Personál hotelu je vždy připraven doporučit místní restaurace, bary a aktivity, abyste si mohli užít skutečně autentické australské Vánoce.

TULUM, MEXIKO

Tulum se může pochlubit některými z nejkrásnějších pláží na světě – bílý jemný písek, tyrkysová voda a palmy, které se něžně sklání k moři. Toto idylické prostředí je základem pro mnoho beach klubů a barů, kde si můžete vychutnat osvěžující nápoje a mexické delikatesy v bohémském stylu. Tulum je také domovem jednoho z nejznámějších archeologických nalezišť Mayů, které se nachází přímo na útesu nad Karibským mořem. Procházka mezi těmito dobře zachovanými ruinami vám poskytne pohled do dávné historie a kultury této oblasti. Ačkoli Tulum si zachovává svůj rustikální a přírodní šarm, nenajdete zde nedostatek luxusu. V posledních letech se oblast stala hnízdem pro světové kulinářské talenty, designové butiky a luxusní wellness centra.

Hotel tip – Nomade Tulum:

V srdci Tulumu se nachází Nomade, eco-chic hotel, který kombinuje pohodlí moderního světa s tradičním mexickým šarmem. Chaty vyrobené z přírodních materiálů jsou obklopeny tropickými zahradami a nabízí soukromí a klid pro ty, kteří si chtějí odpočinout. Kulinářská nabídka v Nomade je jednoduše nezapomenutelná. Zaměřuje se na tradiční mexické ingredience v moderním podání, přičemž většina surovin pochází z místních farem. Ať už chcete začít den svěžím ovocným smoothie nebo si vychutnat tradiční ceviche pod palmou s výhledem na moře, jste na správném místě.

Helena Pondělíčková
foto: archiv

Další články

sponzorováno