23. 10. 2023

/

4 min. čtení

/

Quartier

23. 10. 2023

Přátelstvím prorostlá továrna na sny

Taneční skupina T-BASS je součástí Hradce Králové přes 20 let a více než polovinu tohoto času jsou v jeho jádru Tereza Kučerová, Lucie Škopová a Terezie Čapková. Jejich lektorskýma rukama prošly stovky dětí i dospělých a mají za sebou nespočet soutěží, natáčení a vystupování na akcích všeho druhu. Ale to, co je v Taneční skupině T-BASS drží, nemá nic společného s úspěchy.

,Já jsem v T-BASSu 14 let a pamatuji si, že jsem tady začínala nadvakrát. Poprvé, když mi byly čtyři roky, ale to jsem na tréninky chodila s brekem. Za rok jsme to zkusily znovu a vyšlo to. Od těch dob jsem tady a jsem za to moc ráda,“ říká Terezie Čapková. Lucie Škopová začínala v taneční skupině v Třebechovicích pod Orebem a do Hradce Králové se přemístila kvůli většímu posunu v tancování. Terka Kučerová měla taneční studio blízko domova, takže to byla jasná volba.

Mohli bychom mluvit o vyhraných medailích, titulech mistrů České republiky a pohárech na poličkách. Všechny holky ale spojuje jiná věc, která je v T-BASSu drží celé roky. „Tím hlavním je určitě komunita. Už v sedmi letech jsem si tu našla kamarády, kteří se mnou jdou celou tu cestu. Přátelství je tady rozhodně základ. Všichni se známe jménem, víme, kde kdo bydlí a kolik mu je. Tohle všechno mi pak dává pocit, že někam patřím a že jsem pro někoho důležitá,“ popisuje Tereza Kučerová a ostatní dvě lektorky jen přikyvují. Přátelství, důvěra a osobní přístup jsou základem pro všechny, kteří mají „pevnou ruku“ nad malými i velkými tanečníky.

„Určitě mě tu baví i to, že se díky tancování můžu podívat na místa, kam bych se asi jinak nedostala. Natáčeli jsme reklamu, otevírali autosalon, natáčeli videoklipy, tancovali na přehlídkách a spoustu dalšího. A vím, že kdybych nebyla v T-Bassu, tak si to nikdy nebudu moct vyzkoušet,“ vypráví Terezie Čapková a dodává, že nikdy neměla konkrétní sen, který by si chtěla splnit, ale díky T-Bassu se na ni valí lavina příležitostí, kterým nechává dveře otevřené. Taneční skupina dává prostor všem, kteří mají píli a chtějí si vyzkoušet, jaké to je nejen vystupovat na malých i velkých akcích, ale předávat své zkušenosti i dalším tanečníkům. „Mým snem bylo dostat se do extraligové složky, kde potom s člověkem počítají na tyto akce. To se mi povedlo a jsem za to opravdu vděčná. Určitě to chtělo pořádnou dávku práce na sobě, ale vyplatilo se. To, na čem si teď dávám hodně záležet, je můj vliv na lidi, které trénuji,“ říká Lucie Škopová a pokračuje tím, že je pro ni důležité, aby je to bavilo a aby jim měla vždy co předat. Nejen po taneční stránce, ale i po té lidské. S dětmi totiž tráví spoustu času, řeší s nimi různé problémy a může jim podat pomocnou ruku, když je to potřeba. I to upevňuje základy T-Bassu, které byly vždy založeny na upřímnosti a přátelství. Je tedy dobré vědět, že budoucí generace, která v tom vyrůstá, převezme otěže a povedou Taneční skupinu T-BASS dál v těch správných kolejích.

Tereza Karanská
foto: Lukáš Holý

Další články

sponzorováno