07. 08. 2023

/

3 min. čtení

/

Quartier 28

07. 08. 2023

Toskánsko: La Dolce Vita v srdci Itálie

Vítejte v Toskánsku, kde se zelené kopce a vinice setkávají se středověkými vesnicemi a renesančním uměním. V místě, kde se zrodilo italské renesanční umění, kde můžete ochutnat některé z nejlepších vín světa a kde se čas zdá být zastaven. Připojte se k nám na cestě k objevování této nádherné oblasti v srdci Itálie.

Florencie: Kolébka renesance

Naše cesta začíná ve Florencii, hlavním městě Toskánska a kolébce renesance. Florencie je město, kde se na každém kroku setkáte s uměním – od nádherných renesančních paláců a kostelů, přes slavnou galerii Uffizi plnou mistrovských děl, až po ikonický most Ponte Vecchio. Ale Florencie není jen o umění – je to také město plné života s rušnými trhy, vynikajícími restauracemi a nezapomenutelnou atmosférou.

Siena: Středověký skvost

Další zastávkou je Siena – město, které je jako živý středověký skvost. Procházka po jeho úzkých uličkách, obdivování nádherných paláců a náměstí nebo návštěva slavné katedrály Duomo di Siena jsou zážitky, které utkví v paměti na hodně dlouho. A nezapomeňte navštívit Palio, tradiční dostihy, které se konají dvakrát do roka.

Pisa: Víc než jen věž

Pisa je město známé po celém světě díky své slavné šikmé věži. Ale Pisa je mnohem více než jen to – je to také město s bohatou historií a kulturou. Navštivte nádherný komplex Piazza dei Miracoli, kde se nachází katedrála, baptisterium a samozřejmě šikmá věž nebo se procházejte po březích řeky Arno a obdivujte krásu tohoto města.

Chianti: Objevování toskánských vinic

Naše cesta pokračuje do oblasti Chianti, srdce toskánského vinařství. Procházka po vinicích, ochutnávka některých z nejlepších italských vín a poznávání tajů vinařství jsou nezapomenutelné zážitky. Ať už jste milovník vína, nebo ne, Chianti vás okouzlí svou krásou a atmosférou.

San Gimignano: Město věží

Posledním dostaveníčkem na naší pouti je San Gimignano, malá středověká vesnice známá jako „Manhattanské Toskánsko“ díky svým impozantním věžím. Procházka po jeho úzkých uličkách, obdivování nádherných věží a náměstí nebo návštěva jedné z místních olivových plantáží jsou zážitky, které vám zůstanou v srdci navždy.

Toskánsko je místo, kde se setkává historie s přírodou, umění s gastronomií a kultura s relaxací. Je to místo, kde můžete ochutnat „la dolce vita“ v pravém slova smyslu. Tak co říkáte, připojíte se k nám na další cestě objevování? Toskánsko na vás čeká!

Autor: Helena Pondělíčková
Foto: archiv

Další články

sponzorováno