21. 06. 2024

/

7 min. čtení

/

Quartier

21. 06. 2024

Tuto školu nelze dokončit

Přiznává Iva Kodrlová, která z pozice ředitelky vede v Pardubicích pobočku nové Partners Banky. Už od roku 2011, kdy se začala věnovat finančnímu poradenství, učí své klienty, jak zacházet s penězi v každé životní situaci. A zároveň se celou dobu vzdělává ona sama, protože pracovat ve financích je nikdy nekončící škola života.
Můžete popsat vaši profesní cestu, která vás dovedla k pozici ředitelky pobočky Partners Banky?

Financím jsem se začala věnovat v roce 2011, kdy mě oslovil můj kamarád s nabídkou spolupráce. Finanční obor jsem dříve předtím nestudovala, vše pro mě v tu chvíli bylo naprosto nové. Cítila jsem tehdy velký tlak z okolí, spousta lidí mě od spolupráce odrazovala, šířily se různé dezinformace. Ale nabídka se jevila zajímavě. Lákala mě práce s lidmi a také jsem se sama chtěla přesvědčit a dozvědět se víc informací. Z toho důvodu jsem smlouvu o spolupráci s Partners podepsala. Po pár měsících jsem si potvrdila, že jsem tzv. na správném místě. Na současnou pozici ředitelky mě dovedly zkušenosti, které jsem za ty dlouhé roky ve firmě získala. Vždy jsem snila o vlastním zázemí pro klienty a věděla jsem, že časem chci budovat i vlastní tým. Když se začalo hovořit o udělení bankovní licence pro Partners Banku, chopila jsem se příležitosti a spolu se svým životním partnerem jsme otevřeli pobočku v Pardubicích.

Proč jste zvolili právě Pardubice?

V Pardubicích žiju s rodinou už několik let, je to krásné město s obrovským potenciálem oslovit nové klienty. Poptávka po našich službách roste, proto jsem se rozhodla svůj sen ve správný čas realizovat. Na pobočce jsme navíc vybudovali i dětský koutek, proto je u nás vhodná návštěva i s dětmi. Sama vím, jak je náročné zabavit děti, když zrovna potřebujete řešit důležité věci a nemáte v tu chvíli jak danou situaci vyřešit. Spousta klientů přichází po práci a nemá hlídání, vybudovat dětský koutek byla jedna z mých podmínek, jak celou situaci vyřešit, aby byli spokojení rodiče i jejich děti.

Vzpomenete si ještě, co přesně vás motivovalo vstoupit do světa finančního poradenství? A co vás u této práce dodnes drží?

Vnímala jsem to jako zajímavou příležitost a pokračování ve studiu. Jen s tím rozdílem, že tuto školu nelze dokončit, neustále se vzděláváte. Co mě na této práci nejvíce baví? Jednoznačně dlouhodobá spolupráce s klienty. Finanční poradenství je totiž hlavně o dlouhodobém vztahu a vzájemné důvěře, klienty jsem vždy ujišťovala, že tu pro ně budu. 

Na který úspěch ve své kariéře jste nejvíc pyšná?  

Jsem hrdá na to, že jsem součástí velké finanční skupiny a mohu reprezentovat úspěšnou firmu, která roste a já samozřejmě s ní. Jsme první poradenská banka na trhu, jež klientovi dává možnost výběru, spolupracujeme s těmi největšími institucemi na trhu, díky čemuž si udržujeme nezávislost v poradenství. Vnímají nás tak i naši klienti. Stále jsou tu ale lidé, kteří naši společnost neznají nebo nemají ty správné informace o tom, co vše jim můžeme nabídnout. A to je můj hnací motor, společně s mým týmem navazujeme nové spolupráce a pozitivní zpětná vazba od klienta nás společně žene kupředu. Cesta to není jednoduchá, musíme občas překonávat různé překážky. Rozhodně nás čeká ještě hodně tvrdé práce, ovšem i na tu se těšíme.

S jakými prosbami a požadavky k vám aktuálně nejvíce lidé chodí?

Převážně řešíme životní pojištění a pojištění majetku, dále se na nás lidé častěji obracejí s prosbou o radu, jak nejlépe zhodnotit jejich úspory. A řešíme i plánované změny v penzijním spoření a samozřejmě hypotéky. Obrací se na nás i velké množství firem, které často řeší otázku financování investičních záměrů, odpovědnosti, pojištění majetku a zaměstnanecké benefity. Nelze to tedy přesně určit, každý klient má jiné potřeby a každý je pro nás individualita. I to mě na naší práci baví, že je pestrá a denně řešíme zajímavé případy, které se nedají kopírovat.

Jak konkrétně budujete a udržujete důvěru se svými klienty? 

Potkáváme se pravidelně. Dlouhodobý servis je klíčem k úspěchu. Je hezké pozorovat, jak se ta spolupráce vyvíjí v čase. Většina klientů vás postupem času vnímá jinak, nejste pro ně cizí a obrací se na vás, když potřebují poradit, z toho mám velkou radost. Pokud máte kvalitního poradce, ušetří vám nejen čas, ale hlavně peníze. A to časem vede k tomu, že naše klienty dokážeme osvobodit od jejich závazků a postupně pro ně vytvářet aktiva, díky nimž mohou vést klidnější a spokojenější život.

Můžete našim čtenářům povědět něco bližšího o Partners Bance, co se pro vás díky ní změnilo a co klientům nabízíte? 

Pro mě osobně je to třešnička na dortu, služba, která našim klientům chyběla a ohromně zvedla kredibilitu naší práce. Partners Banka je postavena výhradně jako fintechová banka. Představte si, že z jedné aplikace řídíte celý svůj finanční život. Tedy díky ní spravujete nejen své účty, ale také máte ihned a kdekoliv po ruce všechny své uzavřené smlouvy. Aplikace Partners tedy obsahuje nejen bankovní část určenou k ovládání osobních a spořicích účtů, ale i tu poradenskou. V ní si můžete krom jiného velmi jednoduše porovnat a rovnou sjednat pojištění vozidel, majetku anebo cestovní pojištění. Což se zejména teď před letními prázdninami hodí. Na webu www.partnersbanka.cz naleznete podrobnější informace. A když budete chtít poradit, zda je pro vás vhodnější balíček Pro jednoho, Pro dva nebo Pro rodinu, navštivte nás ideálně osobně na pobočce v Pardubicích, v ulici Na Spravedlnosti. Rádi vám uvaříme dobrou kávu. 

Partners Banka

Spustila své služby veřejnosti 6. března 2024, propojuje moderní technologie s osobním přístupem. Klientům nabízí plnohodnotné partnerské účty s možným rozšířením o dětské účty. Je první bankou, jež dostala od České národní banky možnost být stoprocentně v cloudu. Navíc je mobile only. Lze ji tedy obsluhovat pouze prostřednictvím aplikace, ve které se propojují všechny služby skupiny Partners. Aplikaci je možné zdarma stáhnout v App Store a Google Play. 

(red)
foto: archiv

Další články

sponzorováno